reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CNN na sprzedaż?

dodano: 2017-08-07 10:55 | aktualizacja: 2017-08-07 14:45
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Deadline Hollywood

CNN Według magazynu Deadline Hollywood, spółka AT & T rozważa sprzedaż niektórych aktywów po połączeniu z Time Warner o łącznej kwocie 85 mld dol. Jedną z możliwości jest sprzedaż CNN, o czym mówi Deadline Hollywood określając to terminem „do rozważenia”.

CNN International


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Potencjalnym kupcem miałaby być amerykańska sieć CBS , chociaż plotki sugerują, że będzie mnóstwo innych nabywców CNN, np. wspomniano o Jeffie Bezosie, którzy mogliby wesprzeć sieć CBS.

Pamiętać należy, że CNN i CBS mają już dobre relacje, który rozciągają się wiele lat. Na przykład gwiazda CNN, Christiane Amanpour, przed rozpoczęciem pracy z CNN, współpracowała z flagowym programem CBS - 60 Minutes.

W rzeczywistości Ted Turner, założyciel CNN, w 1985 roku próbował kupić CBS, co wtedy odebrano jako „wrogie przejęcie", a było to po rozmowach o fuzji CNN z CBS w 1983 roku.

Temat fuzji wrócił, gdy miesiąc temu prezes CBS, Les Moonves powiedział, że byłby zainteresowany zakupem CNN. Pew Media Research szacuje, że CNN (wraz z CNN-Headline News, CNN-International i innymi językowymi kanałami) ma roczne przychody w wysokości 1,2 mld dol.
Ostatecznie CNN i TMZ.com to dwie możliwości, które zostały rozważone przy sprzedaży przez AT & T. Kontrakt między AT & T i TWX ma się zakończyć przed końcem roku.

Na razie to tylko plotki z amerykańskiego rynku, ale w każdej plotce jest coś z prawdy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

639 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...
reklama