reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netflix przejmuje wydawnictwo komiksowe Millarworld

dodano: 2017-08-08 10:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Netflix

Netflix Netflix przejął Millarworld - wydawnictwo komiksowe, założone przez Marka Millara, legendarnego twórcę takich postaci i opowieści, jak „Kick-Ass”, „Kingsman” oraz „Old Man Logan”.

Millarworld


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Netflix i Millar planują zekranizować uznane przez fanów i krytyków dzieła z katalogu wydawnictwa Millarworld. Wspólnie stworzą nowe filmy, seriale i programy dla dzieci, które będą dostępne na całym świecie tylko w serwisie Netflix. Ponadto wydawnictwo Millarworld nadal będzie wydawać nowe opowieści pod logo Netflix.

Pierwsze w historii firmy Netflix przejęcie jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji planu, który zakłada bezpośrednią współpracę z wybitnymi i utalentowanymi twórcami oraz nabywanie własności intelektualnej i praw do ponadczasowych opowieści o ciekawych postaciach i fikcyjnych światach. Strony nie ujawniają warunków transakcji.
 

— W ostatnich latach Mark stworzył wiele wybitnych opowieści i postaci, a także nadał nowy blask wielu historiom, w tym „Avengers” Marvela oraz „Kick-Ass”, „Kingsman”, „Wanted” i „Reborn” wydawnictwa Millarworld. Mark jest współczesnym Stanem Lee — podkreśla Ted Sarandos, dyrektor ds. treści w firmie Netflix. — Nie możemy się już doczekać dnia, kiedy będziemy mogli wykorzystać ogromny potencjał twórczy wydawnictwa Millarworld i rozpocząć nowy rozdział w tworzeniu opowieści światowego formatu.

— To dopiero trzeci przypadek w historii, by potężne wydawnictwo komiksowe zostało zakupione przez takiego gracza. Jestem ogromnym fanem tego, co robi firma Netflix, i niezmiernie się cieszę z ogłoszonych przez nią planów. Netflix to przyszłość. Millarworld nie mogło dostać lepszej szansy — podkreśla Mark Millar.

Mark Millar, prowadzący wydawnictwo Millarworld wraz z żoną, Lucy, jest jedną z najwybitniejszych postaci w świecie komiksów. Podczas ośmioletniej pracy w wydawnictwie Marvel stworzył komiksy i opowieści, na podstawie których powstały pierwszy film z serii „Avengers”, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” oraz „Logan: Wolverine”. W sumie wszystkie te filmy zarobiły na całym świecie ponad 3 mld dol. Od początku działalności pracowni Millara i jego zespołu światło dzienne ujrzało osiemnaście nowych światów pełnych unikalnych postaci. Z tego na podstawie trzech („Wanted”, „Kick-Ass” i „Kingsman”) nakręcono produkcje kinowe, które zarobiły na całym świecie prawie miliard dolarów.
 

— Mark stworzył nowy rodzaj komiksowego uniwersum z wyrazistymi postaciami, z którymi mogą identyfikować się czytelnicy z całego świata — dodaje Ted Sarandos. — Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie prac przy nowych Netflix Originals stworzonych na postawie istniejących tytułów, a także nowych opowieści o superbohaterach i antybohaterach oraz historii z gatunku fantasy, science fiction i horroru, które wyjdą spod pióra Marka i jego zespołu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Miernik Megasat HD3 Compact dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem CNR,...

429 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...
reklama