reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES 11/EchoStar 105 poleci ze SpaceX

dodano: 2017-08-08 12:28
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

SpaceX Technicy ze SpaceX przebywający na Cape Canaveral cierpliwie oczekują na rakietę Atlas V, która 27 września wyniesie na orbitę satelitę wojskowego. Kilka dni później, jeśli pogoda na to pozwoli, SpaceX przeprowadzi misję polegającą na wyniesieniu satelity dla operatorów SES i EchoStar. SES 11/EchoStar 105 poleci na pokładzie używanej już wcześniej rakiety nośnej.

SpaceX


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podobno jest to zmiana planów SpaceX i jego klientów, ponieważ wcześniej spodziewano się użycia nowej rakiety. W zbliżającej się misji wykorzystany zostanie pierwszy człon rakiety, który po raz pierwszy został użyty 19 lutego.

Nowy „satelita-kondominium” SES 11/EchoStar 105 będzie pracował na pozycji orbitalnej 105°W. EchoStar wykorzysta swoją część pojemności satelity - 24 transpondery - aby nadal zapewniać usługi dla Dish Network. Natomiast SES wykorzysta swoją - transpondery w paśmie C - do dystrybucji danych i wideo.

SES był pierwszym operatorem komercyjnym, który wykorzystał używaną rakietę SpaceX - przy satelitach SES 10 w dniu 10 marca br. SES planuje wynieść w najbliższym czasie przy pomocy SpaceX jeszcze dwa swoje satelity: SES 14 i SES 16. Pierwszy prawdopodobnie poleci SES 16 - jeszcze w tym roku, podczas gdy SES 14 zostanie wyniesiony w przyszłym roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama