reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Izrael blokuje Al Jazeerę

dodano: 2017-08-07 14:38
autor: Jerzy Kruczek | źródło: adtv

Al Jazeera Minister spraw zagranicznych Izraela, Ajjub Kara, wypowiadając się 6 sierpnia, powiedział, że planuje wycofanie akredytacji dziennikarskich Al Jazeera, a tym samym chce zatrzymać działalność tego kanału informacyjnego w Izraelu.

Al Jazeera


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W odpowiedzi Al Jazeera zapowiedziała, że ​​podejmie działania prawne przeciwko tej decyzji i opisuje te groźby jako „niedemokratyczne”. Nadawca poinformował, że nadal będzie działał w Strefie Gazy i poza okupowanym regionem Zachodniego Brzegu.

Ajjub Kara dodał, że zwrócił się już do operatorów kablowych i operatorów platform satelitarnych z prośbą o zablokowanie transmisji Al Jazeera. Jednakże Kara będzie potrzebował zgody Knesetu, aby posunąć się naprzód z niektórymi elementami swojego planu.
 

- Ostatnio prawie wszystkie kraje naszego regionu stwierdziły, że Al Jazeera wspiera terroryzm, wspiera radykalizację religijną - powiedział Ajjub Kara. - A gdy zobaczymy, że wszystkie te kraje uznały za fakt, że Al Jazeera jest narzędziem tak zwanego państwa islamskiego, Hamasu, Hezbollahu i Iranu, a my jesteśmy jedyni, którzy nie określili, że ​​coś złudnego dzieje się tutaj.

Hamas potępił ten ruch. - Al Jazeera odgrywa dużą rolę, przekazując palestyńską narrację, z dużym profesjonalizmem - powiedział Hazem Qassem, rzecznik Hamasu. Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, reprezentujące dziennikarzy zajmujących się sprawami izraelskich i palestyńskich terytoriów dla międzynarodowych organizacji informacyjnych, rozmawiając z Voice of America, powiedziało, że to „z pewnością jest powodem do obaw”, dodając, że zbada tę kwestię i podejmie decyzję, jak postępować.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...

Kabel Corab RG6 FullCu 1m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Corab RG6...

4 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama