reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Disney konkurentem Netfliksa?

dodano: 2017-08-09 15:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: The Walt Disney Company

Walt Disney Firma The Walt Disney Company stanie się większościowym udziałowcem BAMTech i uruchomi na początku 2018 roku internetową usługę VOD pod marką EPSN, a następnie w 2019 rok analogiczną usługę pod marką Disney. Jednocześnie firma poinformowała, że jej premierowe produkcje od 2019 roku nie będą już udostępnione na Netfliksie.

The Walt Disney Company


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transakcja opiewa na kwotę 1,58 mld dol. i dotyczy zakupu przez Disneya dodatkowych 42 proc. udziałów w BAMTech - firmie specjalizującej się streamingiem internetowym - od MLBAM, należącej do Major League Baseball. Disney już wcześniej nabył 33 proc. udziałów firmy. Zatem po sfinalizowaniu transakcji stanie się właścicielem 75 proc. udziałów BAMTech.

Usługa VOD ESPN zaoferuje szeroki wachlarz treści sportowych, w tym około 10.000 meczów na żywo na szczeblu krajowym i międzynarodowym, w tym Major League Baseball (MLB), National Hockey League (NHL), Major League Soccer (MLS), Wielki Szlem i sporty uniwersyteckie. Będzie można kupić również osobne pakiety sportowe z MLB.TV, NHL.TV czy MLS Live. Nowa usługa będzie dostępna za pośrednictwem ulepszonej wersji obecnej aplikacji ESPN. Oprócz usługi streamingowej, aplikacja ESPN będzie oferowała informacje, skróty i wyniki. Konsumenci, którzy są abonentami pay-tv, będą mogli w ramach tej nowej aplikacji uzyskać dostęp także do kanałów ESPN.

Natomiast nowa usługa VOD pod marką Disney stanie się od 2019 roku jedyną usługą tego typu w Stanach Zjednoczonych, gdzie będzie można legalnie oglądać najnowsze filmy z wytwórni Disney i Pixar. Wśród nich znajdą się: „Toy Story 4”, sequel „Krainy lodu” i nowy „Król Lew”. Disney zamierza także dokonać znaczących inwestycji w treści oferowane tylko w ramach VOD, w tym filmy, programy telewizyjne i treści krótkometrażowe. Dodatkowo usługa będzie obejmowała treści z kanałów Disney Channel, Disney Junior i Disney XD.

Transakcja kupna udziałów w BAMTech podlega zatwierdzeniu regulacyjnemu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Wide band GT-SAT GT-WB1

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Wide band GT-SAT pozwala...

190 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...
reklama