SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Amazonas 5 poleci Protonem we wrześniu

dodano: 2017-08-10 12:33
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Hispasat/ILS/satkurier.pl

Amazonas 5 Hispasat 8 sierpnia br. satelita Amazonas 5 operatora Hispasat został dostarczony na pokładzie Antonowa do Bajkonuru w Kazachstanie. Wyniesienie tego satelity na orbitę zostanie przeprowadzone we wrześniu przez International Launch Services (ILS) przy pomocy rakiety nośnej Proton M/Breeze M.

Amazonas 5 Hispasat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amazonas 5, zbudowany na platformie SSL 1300, będzie wykorzystywany zarówno do dostarczania usług wideo, jak i do łączności z Internetem, w Ameryce Łacińskiej. Jego docelową pozycją orbitalną będzie 61°W. Amazonas 5 posiada 24 transpondery w paśmie Ku z zasięgiem w Ameryce Środkowej i Południowej, a także 35 wiązek w paśmie Ka. Ten nowy satelita umożliwi transmisję 500 nowych kanałów telewizyjnych i - według zapewnień operatora - będzie kluczem do promowania telewizji 4K w regionie.

Pierwotnie satelita Amazonas 5 miał być wyniesiony na pokładzie Falcona 9 amerykańskiej firmy SpaceX. Ostatecznie Hispasat zdecydował się jednak na skorzystanie z usług rosyjskiego Protona.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

155 zł Więcej...

Konwerter Unicable Legacy Singe LNB UNC1

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

130 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...