reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Amazonas 5 poleci Protonem we wrześniu

dodano: 2017-08-10 12:33
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Hispasat/ILS/satkurier.pl

Amazonas 5 Hispasat 8 sierpnia br. satelita Amazonas 5 operatora Hispasat został dostarczony na pokładzie Antonowa do Bajkonuru w Kazachstanie. Wyniesienie tego satelity na orbitę zostanie przeprowadzone we wrześniu przez International Launch Services (ILS) przy pomocy rakiety nośnej Proton M/Breeze M.

Amazonas 5 Hispasat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amazonas 5, zbudowany na platformie SSL 1300, będzie wykorzystywany zarówno do dostarczania usług wideo, jak i do łączności z Internetem, w Ameryce Łacińskiej. Jego docelową pozycją orbitalną będzie 61°W. Amazonas 5 posiada 24 transpondery w paśmie Ku z zasięgiem w Ameryce Środkowej i Południowej, a także 35 wiązek w paśmie Ka. Ten nowy satelita umożliwi transmisję 500 nowych kanałów telewizyjnych i - według zapewnień operatora - będzie kluczem do promowania telewizji 4K w regionie.

Pierwotnie satelita Amazonas 5 miał być wyniesiony na pokładzie Falcona 9 amerykańskiej firmy SpaceX. Ostatecznie Hispasat zdecydował się jednak na skorzystanie z usług rosyjskiego Protona.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1850 zł Więcej...

"SAT Kurier" abonament za 2018 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2018. Pierwsze wydanie na...

55 zł Więcej...
reklama