reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Picony - jak dodawać, zmieniać i aktualizować?

dodano: 2017-08-10 13:36
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 5-6/2017

picony Poruszając temat odbiorników linuksowych w magazynie lub też szukając informacji o nich w sieci, czasami możemy natknąć się na nazwę „picony” lub niekiedy spolszczane „pikony”. Co to w zasadzie jest i jak można tym zarządzać?

picony


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

JAK AKTUALIZOWAĆ PICONY?

Wyobraźmy sobie sytuację – kanał TVP HD zmienił parametry przekazu. Ku naszemu sporemu zaskoczeniu, po wyszukaniu go z nowego transpondera albo nie mamy logotypu wcale, albo nagle widzimy przy nim ku zaskoczeniu logotyp… nSport+. Jak to się stało? W pierwszym przypadku, jeśli nie mamy nic – to sprawa jest jasna, brak picony o takim identyfikatorze referencji nadawcy. W drugim przypadku logo nSport+ mogło się pojawić, jeśli mieliśmy wgrany dość stary zestaw picon. Tak się złożyło, że TVP HD pojawiło się na tp. 110 na dokładnie tej samej wartości SID, na której jeszcze w 2016 roku obecna była wersja SD kanału nSport+ i stąd ta zaskakująca picona. Analogicznie może zdarzyć się z nową emisją TVP Info HD – pokazała się na miejscu, na którym w przeszłości był History w SD, później przez chwilę promocyjnie Eleven Extra HD, więc któryś z tych logotypów może wskoczyć, jeśli mamy zestaw akurat z okresu, gdy jedna z tych stacji tam była.
 

Jak sobie z tym poradzić? Wiadomo, że logotyp TVP HD jako picona gdzieś już jest – przypisany do starych parametrów. To oznacza, że jest pod jakąś inną nazwą – innym identyfikatorem referencji nadawcy.

Jeśli korzystamy z dreamboxEDIT – najprościej zgrać listę, znaleźć TVP HD ze starych parametrów (o ile nie skasowaliśmy go – jeśli jest usunięty, to trzeba poszukać picony po podglądzie w katalogu, do którego dreamboxEDIT pobiera lokalnie picony), zapamiętać fragment referencji nadawcy, kliknąć prawym przyciskiem myszy na „nowy” TVP HD i wybrać przypisanie picony, wskazując plik ze starą nazwą.

Jeśli natomiast robimy to po FTP, to trzeba tylko zmienić nazwę pliku – stary identyfikator referencji nadawcy zamienić na nowy, czyli w praktyce zamienić:
1_0_1_3B62_12C_13E_820000_0_0_0.png
na:
1_0_1_1138_2AF8_13E_820000_0_0_0.png

Na końcu niezależnie od metody – restartujemy GUI i voilà – nowa picona jest już na swoim miejscu, TVP HD przestał być kanałem
nSport+. Jeśli nie robimy picon samodzielnie, to pozostaje czekać aż autor paczki wstawi aktualizację i wtedy podmienić całą zawartość naszego katalogu picon na nową wersję.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...
reklama