reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nova może uruchomić Nova +1

dodano: 2017-08-10 18:32 | aktualizacja: 2017-08-11 15:08
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: parabola.cz

TV Nova Już wkrótce liczba kanałów z przesunięciem czasowym w Czechach może wzrosnąć o kolejną stację. Spółka TV Nova s.r.o. (dawniej CET 21) uzyskała koncesję satelitarną umożliwiającą uruchomienie kanału Nova +1.

TV Nova


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czeski regulator rynku medialnego RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) na swojej 13 sesji, która odbyła się 8 sierpnia podjęła decyzję o przyznaniu licencji spółce TV Nova s.r.o. na kanał Nova +1. Koncesja dotyczy rozpowszechniania kanału w ramach dystrybucji satelitarnej na obszarze Czech i została wydana na okres 12 lat.

Zgodnie z warunkami licencji, kanał Nova +1 będzie emitować program ogólnotematyczny z uwzględnieniem filmów i seriali, programów rozrywkowych, informacyjnych i publicystycznych.

Do niedawna na rynkach czeskim i słowackim nie było żadnych kanałów z przesunięciem czasowym. Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się pierwsze tego typu stacje - Prima +1, JOJ +1, a nieco później także płatny kanał filmowy JOJ Cinema +1. Cała trójka dołączyła do oferty platformy Skylink. Prima +1 jest oferowany dla widzów czeskich, JOJ +1 dla słowackich, a JOJ Cinema +1 - dla abonentów oferty płatnej w obydwu krajach.

Wersje kanałów z godzinnym przesunięciem czasowym pozwalają widzom obejrzeć programy danego kanału o wygodniejszej dla siebie porze lub też zdążyć zobaczyć w całości ulubioną audycję w przypadku, gdy nie uda się na kanale bez przesunięcia. Jednocześnie dla nadawcy jest to okazja na zwiększenie oglądalności i zaoferowanie reklamodawcom dodatkowych wyświetleń spotów w ramach kanału +1.

Kanały w wersjach +1 są szczególnie popularne w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. W innych europejskich krajach taka koncepcja nie zyskała dużo fanów.

W Polsce aktualnie w przekazie satelitarnym wersję +1 posiada wyłącznie CANAL+, ale prekursorem był TVN, który 1 maja 2010 roku uruchomił TVN HD +1 (testowo ruszył kilka dni wcześniej). Przekaz zakończono 31 stycznia 2012 roku (więcej informacji).

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, wsparciem PLS...

299 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...
reklama