reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bauer chce kupić NRJ Group?

dodano: 2017-08-21 14:16 | aktualizacja: 2017-08-21 14:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: infosat.de/broadbandtvnews

NRJ Group Niemiecka grupa medialna Bauer Media Group podobno jest zainteresowana przejęciem francuskiej rozgłośni radiowej NRJ Group. Rozmowy w tej sprawie były już prowadzone z założycielem i głównym akcjonariuszem NRJ, Jean-Paul Baudecroux, informuje niemiecki magazyn „New Business”. 71-latek posiada około 80 proc. udziałów w NRJ Group. Rzecznik prasowy Bauera odmówił komentarza w tej sprawie.

Bauer


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakup NRJ Group przez Bauera byłby całkiem realistycznym scenariuszem, poinformował „Broadband TV News” branżowy obserwator, dodając, że Bauer Media Group planuje przejęcia na rynku radiowym w Europie, a zwłaszcza w Niemczech. Na celowniku może być również RTL Group.

W ostatnich latach wielokrotnie pojawiały się plotki dotyczące możliwej sprzedaży NRJ Group. Francuska grupa jest obecna na kilku rynkach ze stacjami Energy, także w Niemczech. Z ponad 600 częstotliwościami w 15 krajach Energy określa siebie jako największą międzynarodową markę radiową.

NRJ oferuje również kilka kanałów telewizyjnych we Francji - NRJ 12, Chérie 25, NRJ Hits i NRJ Paris - które są dostępne w krajowej sieci naziemnej telewizji cyfrowej, a także na innych platformach dystrybucyjnych.

Bauer Media Group, znana głównie z branży czasopism, oferuje ponad 100 stacji radiowych w Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Polsce (Grupa RMF) i na Słowacji. W swoim rodzinnym mieście Hamburgu spółka posiada udziały w komercyjnym Radiu Hamburg.

Biznes radiowy Bauera wygenerował w 2015 roku obroty w wysokości 320 mln euro. NRJ Group osiągnęła w tym samym czasie obroty na poziomie 382 mln euro.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 840 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A biała

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

690 zł Więcej...
reklama