reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skylink zwiększy zabezpieczenia na kartach

dodano: 2017-08-21 20:22
autor: Jerzy Kruczek | źródło: satelitnatv.sk

Skylink_z_telewizorem_360px.jpg Czesko-słowacka platforma satelitarna Skylink chce zwiększyć zabezpieczenia na kartach kodowych. Zgodnie z informacjami SatelitnáTV.sk, do zmian na kartach Irdeto miałoby dojść w niedalekiej przyszłości. Chodzi o zablokowanie możliwości korzystania z usług przy pomocą odbiorników z uniwersalnymi czytnikami kart. Na razie nie wiadomo, jakie konkretne kroki podejmie operator.

Skylink_irdeto_CAM_dekodery_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- To nie jest zupełnie nowa informacja. Już wiosną ogłosiliśmy plany zwiększenia poziomu zabezpieczeń. Nie chcemy podawać bliższych informacji technicznych i nie dysponujemy jeszcze dokładnym harmonogramem - powiedział Jaromír Glisník, członek zarządu M7 Group, dla SatelitnáTV.sk.

Operatorowi nie podoba się fakt, że sprzedawcy detaliczni wciąż oferują odbiorniki z uniwersalnymi czytnikami kart, reklamując je jako nadające się do odbioru kanałów Skylink. - W szczególności na Słowacji stale sprzedawane są niecertyfikowane odbiorniki - powiedział Glisník. Dodał, że dystrybutorzy powinni wyraźnie ostrzegać swoich klientów, iż kupno takiego odbiornika wiąże się z ryzykiem.

Jakiekolwiek zmiany nie zostaną wprowadzone przez M7 Group, operator zapewnia, że nie będzie to miało wpływu na użytkowników kart i modułów CAM oznaczonych jako Skylink Ready.

Aby zwiększyć poziom zabezpieczeń, Skylink chce wprowadzić zmiany na kartach ICE i Irdeto, które nadal działają w nielicencjonowanych odbiornikach. Nowe karty M7 Irdeto można używać tylko w certyfikowanych odbiornikach, podobnie jak nowe karty Viaccess.
 

- Karty Skylink zawsze były przeznaczone wyłącznie dla certyfikowanych dekoderów i stale podkreślamy ten fakt. Zainwestowaliśmy w system dostępu warunkowego, który chroni nasze usługi bardzo dobrze. Musimy jednak wykorzystać możliwości, jakie oferuje. Dlatego od 8 lat prowadzimy bezpłatne certyfikacje dla producentów i importerów. Certyfikowane odbiorniki gwarantują prawidłowe dekodowanie usług. Jeśli ktoś wprowadza na rynek produkty bez certyfikacji, robi to na własne biznesowe ryzyko - dodał Glisník.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Konwerter Unicable + Twin Inverto IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable + 2Legacy marki...

199 zł Więcej...
reklama