reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa wieża telewizyjna pod Ługańskiem

dodano: 2017-08-22 13:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: cableman.ru/1polosa.net

Ukraina 22 sierpnia br. w pobliżu miejscowości Bachmutiwka w obwodzie ługańskim na Ukrainie uruchomiono nowy nadajnik telewizji naziemnej. Dzięki temu liczba widzów ukraińskich kanałów i stacji radiowych w tym regionie wzrosła do 85-90 tys. ludzi, informuje 1polosa.net.

Ukraina flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według szacunków, po uruchomieniu nadajnika zasięg telewizji analogowej w regionie wzrósł o ponad 450 proc. Dla widzów dostępne są również transmisje naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2.

W pierwszym etapie z nadajnika dostępne są sygnały trzech analogowych i siedmiu cyfrowych kanałów, a także cztery stacje radiowe. Wśród nich znajdują się UA:Perszyj oraz regionalne LOT i Puls.

Nowa wieża telewizyjna jest już trzecią stacją zbudowaną na przestrzeni ostatnich dwóch lat w celu zwiększenia zasięgu telewizji naziemnej w obwodach chersońskim, donieckim i ługańskim. Na początku tego roku uruchomiono nadajnik w miejscowości Czonhar w rejonie geniczeskim. W pierwszym etapie zaczął nadawać sygnały ukraińskich stacji radiowych, a w drugim - naziemnej telewizji cyfrowej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z kodekiem wideo HEVC/H.265. Wbudowana satelitarna głowica...

1299 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1750 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...
reklama