reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa wieża telewizyjna pod Ługańskiem

dodano: 2017-08-22 13:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: cableman.ru/1polosa.net

Ukraina 22 sierpnia br. w pobliżu miejscowości Bachmutiwka w obwodzie ługańskim na Ukrainie uruchomiono nowy nadajnik telewizji naziemnej. Dzięki temu liczba widzów ukraińskich kanałów i stacji radiowych w tym regionie wzrosła do 85-90 tys. ludzi, informuje 1polosa.net.

Ukraina flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według szacunków, po uruchomieniu nadajnika zasięg telewizji analogowej w regionie wzrósł o ponad 450 proc. Dla widzów dostępne są również transmisje naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2.

W pierwszym etapie z nadajnika dostępne są sygnały trzech analogowych i siedmiu cyfrowych kanałów, a także cztery stacje radiowe. Wśród nich znajdują się UA:Perszyj oraz regionalne LOT i Puls.

Nowa wieża telewizyjna jest już trzecią stacją zbudowaną na przestrzeni ostatnich dwóch lat w celu zwiększenia zasięgu telewizji naziemnej w obwodach chersońskim, donieckim i ługańskim. Na początku tego roku uruchomiono nadajnik w miejscowości Czonhar w rejonie geniczeskim. W pierwszym etapie zaczął nadawać sygnały ukraińskich stacji radiowych, a w drugim - naziemnej telewizji cyfrowej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

339 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 2 TWIN + dysk 1TB

SOLO 2 - mały i zgrabny odbiornik ze stajni VU+....

1199 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

999 zł Więcej...
reklama