reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Sport HD w MUX 8 od lutego 2018?

dodano: 2017-08-25 10:21 | aktualizacja: 2017-08-25 11:39
autor: Jerzy Kruczek | źródło: press.pl/dziennik.pl/wirtualnemedia.pl

TVP Sport TVP Sport HD trafi w 2018 roku do oferty MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej, informują wirtualnemedia.pl. Ta sportowa stacja HD miałaby pojawić się w NTC jeszcze przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi, które odbędą się w lutym.

TVP Sport HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Chcielibyśmy, żeby na igrzyska w lutym przyszłego roku TVP Sport był już otwarty na multipleksie - powiedział Jacek Kurski, prezes TVP, na spotkaniu z dziennikarzami po prezentacji jesiennej ramówki TVP (za dziennik.pl).

- Wchodzenie na MUX 8 z niepełną ofertą jest bez sensu, więc zajmiemy trzy sloty - powiedział Maciej Stanecki‎, członek zarządu TVP (za press.pl).

TVP Sport HD zająłby w MUX 8 dwa sloty, więc Telewizji Polskiej zostałby do dyspozycji jeszcze jeden slot, który mogłaby wykorzystać na kanał SD. Stanecki nie chciał jednak podać, jaki jeszcze kanał trafi do oferty MUX 8.

Dziś TVP Sport jest kanałem płatnym dla operatorów płatnej telewizji. Stanecki zapytany, czy będą nadawane dwie stacje pod marką TVP Sport, stwierdził, że jest to rozważane, bo nadawca ma tyle praw, iż jest to możliwe.

Już w sierpniu 2016 roku w mediach pojawiły się oficjalne informacje o tym, że TVP Sport HD trafi na multipleks DVB-T, jednak do tej pory szumne zapowiedzi się nie spełniły. Zobaczymy, jak będzie tym razem.

Aktualnie w skład MUX 8 wchodzą cztery kanały nadawców komercyjnych - Metro, Nowa TV, WP i Zoom TV.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1 390 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt Light

Wielostrumieniowy (dekoduje 4 kanały HD jednocześnie) i wielosystemowy moduł CI....

339 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...
reklama