reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

8.11 ruszą nowe nadajniki DVB-T2 w Niemczech

dodano: 2017-08-30 10:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DVB-T2 HD Deutschland/satkurier.pl

freenet TV DVB-T2 HD zawita wkrótce do niemieckich miast Drezno, Kassel, Koblencja i Fryburg. Od 8 listopada 2017 roku w tych aglomeracjach dostępne będzie około 40 kanałów naziemnej telewizji cyfrowej. Po raz pierwszy widzowie w tych regionach będą mogli odbierać drogą naziemną 22 kanały nadawców prywatnych. Wraz z uruchomieniem DVB-T2 dotychczasowe emisje DVB-T zostaną wyłączone.

Media Broadcast freenet TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przykładowo, do DVB-T2 przełączone zostaną nadajniki Senderstandorte Cuxhaven (Stadt), Göttingen (Espol), Heringsdorf, Hoher Meissner, Löbau, Pfaffenberg, Rhön, Stralsund (Garz), Wolfsburg oraz Würzburg. Aktualnie na tych obszarach drogą naziemną dostępne są tylko kanały nadawców publicznych. W wyniku przejścia na DVB-T2 HD ich liczba wzrośnie do 17. Jednocześnie zakończona zostanie dystrybucja DVB-T.

Migracja z DVB-T na DVB-T2 we wszystkich regionach Niemiec zostanie zakończona w 2019 roku. Przypomnijmy, że proces przejścia na DVB-T2 w tym kraju rozpoczął się 29 marca br.

Płatna oferta freenet TV, składająca się z około 20 kanałów nadawców prywatnych, jest dostępna za darmo przez pierwsze trzy miesiące, następnie kosztuje 5,75 euro miesięcznie. Do odbioru wymagany jest kompatybilny z DVB-T2 HEVC dekoder, moduł CI+ lub stick USB, pracujący w systemie Irdeto. Kanały nadawców publicznych są niekodowane (FTA) i dostępne bezpłatnie. Według informacji z początku lipca br., freenet TV ma 0,5 mln abonentów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

18 zł Więcej...
reklama