reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

700 tys. abonentów freenet TV

dodano: 2017-08-30 14:13
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DF/satkurier.pl

freenet TV Operator Media Broadcast poinformował, że na niemieckim rynku sprzedano już blisko 2 mln sztuk urządzeń kompatybilnych z freenet TV, a z tej płatnej usługi naziemnej telewizji cyfrowej korzysta już ponad 700 tys. klientów.

Freenet TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator usługi freenet TV oczekuje, że liczba abonentów będzie dynamicznie rosnąć. Wielu z aktualnych użytkowników korzysta z bezpłatnego okresu promocyjnego. Można zatem podejrzewać, że część z nich zdecyduje się w przyszłości na opłacanie oferty.

Przejście z DVB-T na DVB-T2 w Niemczech ma pozytywny wpływ na rynek elektroniki użytkowej. Wartość sprzedaży odbiorników naziemnej telewizji cyfrowej wzrosła w pierwszej połowie 2017 roku o 255 proc. w porównaniu z pierwszą połową zeszłego roku, do 349 mln euro. W ciągu sześciu miesięcy sprzedano blisko 3,4 mln sztuk odbiorników, z których 2 mln są kompatybilne z freenet TV.

Oferta freenet TV obejmuje około 20 kanałów nadawców prywatnych. Jest dostępna za darmo przez pierwsze trzy miesiące, następnie opłata wynosi 5,75 euro miesięcznie. Do odbioru wymagany jest kompatybilny z DVB-T2 HEVC dekoder, moduł CI+ lub stick USB, pracujący w systemie Irdeto.

Warto dodać, że 8 listopada br. ruszą nowe nadajniki DVB-T2 w Niemczech - w miastach Drezno, Kassel, Koblencja i Fryburg. Proces migracji z DVB-T na DVB-T2 we wszystkich regionach Niemiec zostanie ukończony w 2019 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Megasat Quattro 90dB 5m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Megasat...

35 zł Więcej...

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

25 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...
reklama