reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Indonezja: problemy z satelitą Telkom 1 - bankomaty nieczynne

dodano: 2017-08-31 12:16
autor: Jerzy Kruczek | źródło: politros.com/PT Telekom

PT_Telkom_360px.jpg 25 sierpnia w Indonezji, z powodu problemów z satelitą Telkom 1, przestały funkcjonować tysiące bankomatów i urządzeń do przyjmowania płatności elektronicznych. Problemy komunikacyjne trwały przez cały weekend, ale satelita działający od 1999 roku prawdopodobnie zakończy pracę.

footprint_TELKOM1_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Problemy z satelitą Telkom 1 (108°E), który służył do łączności między organami państwowymi, bankami i różnymi korporacjami, przyniosły kłopoty mieszkańcom Indonezji. Przez to przestało działać około 15 tys. bankomatów i innych urządzeń akceptujących płatności w Indonezji. Bank Centralny Azji (BCA) - największy bank w Indonezji stracił kontakty z 5,7 tys. bankomatów. To 30 proc. wszystkich urządzeń obsługiwanych przez BCA.

Również bez komunikacji były bankomaty banku Rakyat Indonesia. Ze względu na problemy z satelitą telekomunikacyjnym Indonezyjczycy nie mogli wypłacić pieniędzy, ani płacić kartami w sklepach.

Według ekspertów, komunikacja z Telkom 1 została utracona przez przesunięcie anteny nadawczej satelity. Awaria trwała przez cały weekend.

Niewyjaśniony problem z antenami na satelicie Telkom 1 zmusi operatora PT Telkom do wymiany lub reinstalacji 15 tys. anten satelitarnych VSAT. 
 
30 sierpnia indonezyjska firma PT Telkom  poinformowała, że po konsultacji z Lockheed Martin - producentem satelity Telkom 1, działania naprawcze zostaną zakończone, a satelita zostanie wyłączony z pracy na orbicie. Okazuje się, że na podstawie pogłębionej analizy satelita nie funkcjonuje normalnie, więc Lockheed Martin zalecił zakończenie pracy satelity Telkom 1, aby uniknąć dalszych problemów.

28 sierpnia operator floty satelitarnej PT Telkom w Indonezji przekazał, że spodziewa się migracji większości swoich klientów korzystających z satelity Telkom1 na inne satelity w ciągu kilku dni po anomalii. PT Telkom przeprosiła swoich klientów korzystających z satelity Telkom 1.

Operator musi przestawić ​​ponad 12 tys. anten VSAT z pozycji satelity Telkom 1 (108°E), a także około 3000 innych anten służących innym potrzebom komunikacyjnym na pozycje satelitów Telkom 2 (157°E) lub Telkom 3S (118°E). Biorąc pod uwagę liczbę anten do reinstalacji, nie będzie to możliwe do połowy września, bo łącznie do przestawienia jest aż 15 tys. anten VSAT różnych klientów biznesowych.

Satelita Telkom 1 został wyniesiony na orbitę w 1999 roku. Według PT Telkom satelita powinien działać do 2019 roku. Wkrótce zbudowany zostanie satelita Telkom 4, który miał zastąpić Telkom 1 (buduje go Space Systems / Loral SSL). Planowane wyniesienie na orbitę pod koniec 2018 roku.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1 890 zł Więcej...
reklama