reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intelsat 33e nie uległ awarii [akt.]

dodano: 2017-08-31 12:57 | aktualizacja: 2017-09-01 14:13
autor: Jerzy Kruczek | źródło: adtv/sir

Intelsat 33e Epic Satelita Intelsat 33e uległ awarii, podał Space Intel Report (SIR) na podstawie informacji rzekomo dostarczonych przez amerykańskiego operatora satelitarnego. Sam operator oficjalnie dementuje te medialne doniesienia i podkreśla, że Intelsat 33e nie boryka się aktualnie z żadnym problemem.

Intelsat_33e_epic_logo_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dyrektor generalny Intelsatu, Stephen Spengler, powiedział we wrześniu 2016 roku, że Intelsat 33e ma problem z głównym silnikiem, a tym samym będzie potrzebował więcej czasu, aby osiągnąć orbitę. W związku z tym pracę rozpoczął dopiero na początku 2017 roku.

Zaobserwowana anomalia i konieczność wykorzystania cennego paliwa w celu dotarcia na orbitę doprowadziły do skrócenia żywotności satelity o około 18 miesięcy. Równolegle prowadzono rozmowy o wypłacie około 40 mln dol. w ramach ubezpieczenia.

Rzekomo Intelsat miał potwierdzić, że wystąpił kolejny problem z satelitą Intelsat 33e zbudowanym przez firmę Boeing. Według Space Intel Report (SIR), Intelsat 33e doznał drugiej i tym razem poważniejszej awarii, która dotyczy zdolności satelity do utrzymania jego kluczowej stacji North/South. SIR poinformował, że Intelsat złożył już roszczenie ubezpieczeniowe, chociaż wcześniej Boeing musi jeszcze ustalić przyczyny problemu.

Intelsat oficjalnie zdementował informacje zawarte w artykule SIR.​​​​​​​
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1850 zł Więcej...

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

89 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

799 zł Więcej...
reklama