reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intelsat 33e nie uległ awarii [akt.]

dodano: 2017-08-31 12:57 | aktualizacja: 2017-09-01 14:13
autor: Jerzy Kruczek | źródło: adtv/sir

Intelsat 33e Epic Satelita Intelsat 33e uległ awarii, podał Space Intel Report (SIR) na podstawie informacji rzekomo dostarczonych przez amerykańskiego operatora satelitarnego. Sam operator oficjalnie dementuje te medialne doniesienia i podkreśla, że Intelsat 33e nie boryka się aktualnie z żadnym problemem.

Intelsat_33e_epic_logo_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dyrektor generalny Intelsatu, Stephen Spengler, powiedział we wrześniu 2016 roku, że Intelsat 33e ma problem z głównym silnikiem, a tym samym będzie potrzebował więcej czasu, aby osiągnąć orbitę. W związku z tym pracę rozpoczął dopiero na początku 2017 roku.

Zaobserwowana anomalia i konieczność wykorzystania cennego paliwa w celu dotarcia na orbitę doprowadziły do skrócenia żywotności satelity o około 18 miesięcy. Równolegle prowadzono rozmowy o wypłacie około 40 mln dol. w ramach ubezpieczenia.

Rzekomo Intelsat miał potwierdzić, że wystąpił kolejny problem z satelitą Intelsat 33e zbudowanym przez firmę Boeing. Według Space Intel Report (SIR), Intelsat 33e doznał drugiej i tym razem poważniejszej awarii, która dotyczy zdolności satelity do utrzymania jego kluczowej stacji North/South. SIR poinformował, że Intelsat złożył już roszczenie ubezpieczeniowe, chociaż wcześniej Boeing musi jeszcze ustalić przyczyny problemu.

Intelsat oficjalnie zdementował informacje zawarte w artykule SIR.​​​​​​​
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena radiowa Maximum FM+DAB

Jedyna antena do odbioru równocześnie analogowego radia FM i cyfrowego...

110 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X MS

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 350 zł Więcej...
reklama