reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Indyjski satelita nawigacyjny 1H ISRO utracony

dodano: 2017-09-01 11:54 | aktualizacja: 2017-09-04 12:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: ISRO/TASS

1H ISRO Nieodłączenie się osłony chroniącej przed przegrzaniem spowodowało utratę indyjskiego satelity nawigacyjnego 1H, który został wyniesiony na orbitę 31 sierpnia br. na pokładzie rakiety nośnej PSLV. Zostało to ogłoszone przez szefa Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych (ISRO), Kirana Kumara.

PSLV ISRO


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Mieliśmy problem, staramy się zrozumieć sytuację, przeprowadzana jest szczegółowa analiza - powiedział Kiran Kumar. Pomimo pomyślnego umieszczenia satelity na orbicie, misja zakończyła się niepowodzeniem. Satelita nadal znajduje się w osłonie termicznej, która nie uległa odłączeniu.

Wcześniej ISRO ogłosiła udany 41. start rakiety PSLV, który odbył się 31 sierpnia o godz. 19:02 czasu lokalnego z kosmodromu Sriharikota w Zatoce Bengalskiej.

Zgodnie z zamysłem indyjskich naukowców, satelita 1H o masie 1425 kg miał zastąpić pierwszego z siedmiu już działających na orbicie satelitów nawigacyjnych NavIC - oznaczonego jako 1A, mającego problem z atomowymi zegarami. Podobny problem miał miejsce niedawno w ramach europejskiego systemu Galileo - usterki wystąpiły u połowy satelitów tej europejskiej konstelacji.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł HD+ z pakietem Eurosport z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

520 zł Więcej...

Konwerter Unicable Opticum Legacy Twin LNB UNC2

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

140 zł Więcej...

Osprzęt Vu+ obudowa HDD dla Zero 4K

Dodatkowa obudowa na dysk dla odbiornika Vu+ Zero 4K

180 zł Więcej...
reklama