reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Indyjski satelita nawigacyjny 1H ISRO utracony

dodano: 2017-09-01 11:54 | aktualizacja: 2017-09-04 12:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: ISRO/TASS

1H ISRO Nieodłączenie się osłony chroniącej przed przegrzaniem spowodowało utratę indyjskiego satelity nawigacyjnego 1H, który został wyniesiony na orbitę 31 sierpnia br. na pokładzie rakiety nośnej PSLV. Zostało to ogłoszone przez szefa Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych (ISRO), Kirana Kumara.

PSLV ISRO


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Mieliśmy problem, staramy się zrozumieć sytuację, przeprowadzana jest szczegółowa analiza - powiedział Kiran Kumar. Pomimo pomyślnego umieszczenia satelity na orbicie, misja zakończyła się niepowodzeniem. Satelita nadal znajduje się w osłonie termicznej, która nie uległa odłączeniu.

Wcześniej ISRO ogłosiła udany 41. start rakiety PSLV, który odbył się 31 sierpnia o godz. 19:02 czasu lokalnego z kosmodromu Sriharikota w Zatoce Bengalskiej.

Zgodnie z zamysłem indyjskich naukowców, satelita 1H o masie 1425 kg miał zastąpić pierwszego z siedmiu już działających na orbicie satelitów nawigacyjnych NavIC - oznaczonego jako 1A, mającego problem z atomowymi zegarami. Podobny problem miał miejsce niedawno w ramach europejskiego systemu Galileo - usterki wystąpiły u połowy satelitów tej europejskiej konstelacji.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1850 zł Więcej...

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

89 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

799 zł Więcej...
reklama