reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ultra HD Premium dla kolejnych typów urządzeń

dodano: 2017-09-04 14:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UHDA

Ultra HD Premium UHD Alliance (UHDA) wydało specyfikację Ultra HD Premium dla kolejnych typów urządzeń, takich jak odtwarzacze multimedialne, dekodery i komputery stacjonarne. Rodzina certyfikowanych produktów Ultra HD Premium obejmuje już telewizory Ultra HD, monitory komputerowe i odtwarzacze Blu-ray Ultra HD.

Ultra HD Premium


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Wielkość dostaw telewizorów UHD 4K ma w 2017 roku wzrosnąć o 42 proc. do 81 mln sztuk. To właśnie zapotrzebowanie klientów na treści premium, niezależnie od urządzenia, jest jedyną stałą w ciągle i szybko zmieniającym się środowisku dostarczania treści - powiedział Michael Zink, przewodniczący UHD Alliance. - W tym celu, niezależnie od tego, czy chcą oglądać treści dostarczone przez odtwarzacz Blu-ray, kabel, satelitę czy odtwarzacz multimedialny, konsumenci mogą wypatrywać logo Ultra HD Premium, aby zidentyfikować produkty, które zapewniają najwyższą jakość obrazu UHD 4K z HDR.

- Wielkość dostaw telewizorów UHD wzrośnie z 12 mln w 2014 roku do ponad 100 mln sztuk w 2018 roku - zauważył Paul Gagnon z IHS Markit. - Spodziewamy się dalszego wzrostu liczby urządzeń UHD. W znacznym stopniu przyczyni się do tego rosnąca ilość dostępnych treści UHD.

Wśród certyfikowanych produktów Ultra HD Premium można znaleźć modele telewizorów takich marek, jak LG Electronics, Philips i Samsung. Szczegółowy wykaz znajduje się na stronie internetowej UHDA.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama