reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Agora planuje zmiany w zarządzie spółki

dodano: 2017-09-05 18:25
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Agora Jak poinformowała spółka, podczas najbliższego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Agory S.A. planowane są zmiany w składzie zarządu spółki. Kandydatami do zarządu spółki będą Anna Kryńska-Godlewska oraz Grzegorz Kania. Miejsce Anny Kryńskiej-Godlewskiej w radzie nadzorczej spółki zajmie Maciej Wiśniewski. Grzegorz Kossakowski złożył natomiast rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu.

Agora


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grzegorz Kossakowski - wieloletni członek zarządu Agory S.A. (więcej tutaj) - złożył w dniu 5 września 2017 roku rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Agory S.A. ze skutkiem na dzień złożenia rezygnacji oraz poinformował, że nie będzie ubiegał się o wybór na następną kadencję zarządu. Jednocześnie uprawniony akcjonariusz zapowiedział zgłoszenie do zarządu Agory kandydatur Anny Kryńskiej-Godlewskiej oraz Grzegorza Kani.
 

- Zaproponowane kandydatury to bardzo silne wzmocnienie zarządu, szczególnie w trakcie prac nad nową perspektywą strategiczną dla spółki i dla grupy. Jestem przekonany, że bogate doświadczenie zawodowe, wybitne kwalifikacje oraz dotychczasowe osiągnięcia kandydatów do zarządu Agory pozwolą spółce otworzyć nowy rozdział w działalności i zdecydowanie przyspieszyć działania rozwojowe - powiedział Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory S.A. - Jesteśmy gotowi na bardziej aktywne i odważne podejście - zarówno do kwestii nowych, jak do i dotychczasowych inwestycji. W tym obszarze liczę głównie na imponujące doświadczenie Anny Kryńskiej-Godlewskiej. Jestem pewien, że szerokie kompetencje Grzegorza Kani z obszaru zarządzania finansami silnie wesprą Agorę w dalszych działaniach rozwojowych - dodał.

Anna Kryńska-Godlewska ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania inwestycjami kapitałowymi. Od 20 lat jest związana z Media Development Investment Fund, gdzie przez ostatnie 9 lat pełniła funkcję członka zarządu i dyrektor inwestycyjnej odpowiedzialnej za inwestycje funduszu w sektorze mediów w Europie, Azji, Afryce oraz w Ameryce Południowej. Wcześniej była związana m.in. z Fidea Management, firmą zarządzającą X NFI, Ciech S.A. oraz z Bankiem Handlowym w Warszawie. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na Wydziale Finansów i Bankowości oraz Francuskiego Instytutu Zarządzania; ukończyła kursy doszkalające m.in. w Harvard Business School. Obecnie Anna Kryńska-Godlewska jest członkiem rady nadzorczej Agory S.A.

Grzegorz Kania jest specjalistą w dziedzinie zarządzania finansami z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach. Karierę rozpoczął w PricewaterhouseCoopers, specjalizując się w usługach doradztwa i audytu dla podmiotów z sektora nowych technologii, mediów i rozrywki. W latach 2003-2008 pełnił funkcję zastępcy dyrektora finansowego UPC Polska. W latach 2008-2011 kierował finansami w skandynawskiej Grupie Kapitałowej BLStream (obecnie Intive), będącej dostarczycielem aplikacji mobilnych i innych rozwiązań informatycznych. Od 2012 roku pełnił funkcję CFO w Ringier Axel Springer Polska, a od 2014 r.oku - w Grupie Onet-RAS Polska. Jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz członkiem ACCA od 2001 roku.

Kandydatem do rady nadzorczej spółki jest Maciej Wiśniewski - założyciel i zarządzający funduszem Macromoney UK Ltd.

Maciej Wiśniewski ma dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu inwestycjami oraz funduszami inwestycyjnymi. Założył, rozwinął i sprzedał Investors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., które było jednym z pierwszych na polskim rynku prywatnych towarzystw funduszy inwestycyjnych. Wcześniej był związany z BZ WBK AIB Asset Management i LG Bank. Karierę zawodową rozpoczynał w Raiffeisen Capital i w Banku Millennium. Maciej Wiśniewski jest absolwentem Wydziału Finansów i Bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Finansów w London Business School.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X MS

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 350 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A biała

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

690 zł Więcej...
reklama