reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wzrost liczby abonentów pay-tv w Portugalii

dodano: 2017-09-05 14:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: digitaltveurope

pay-tv Portugalia Na koniec czerwca 2017 roku liczba abonentów płatnej telewizji w Portugalii wyniosła 3,72 mln - o 27 tys. więcej w porównaniu z końcem marca, poinformował regulator medialny Anacom. W ujęciu rocznym baza abonentów pay-tv wzrosła o 3,5 proc. (126 tys.).

TV telewizja telewizor kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Anacom poinformował, że wzrost liczby abonentów pay-tv w Portugalii był napędzany przez duże zainteresowanie ofertami światłowodowymi FTTH i FTTB. W drugim kwartale br. zdecydowały się na nie 62 tys. gospodarstw domowych, przy czym łączny wzrost rok do roku wyniósł 28,3 proc.

FTTH/B zajmuje obecnie drugie miejsce, zaraz po tradycyjnej sieci kablowej, w sposobach dostępu do telewizji. 36,4 proc. abonentów pay-tv korzysta z kabla, podczas gdy 31,9 proc. ze światłowodu. Z DSL korzystało 16,6 proc. klientów płatnej telewizji, a 15,2 proc. abonentów korzystało z telewizji satelitarnej DTH. Ponad 92 proc. klientów pay-tv korzysta z kilku usług.

Z danych Anacomu wynika, że około 4,8 proc. osób w wieku co najmniej 10 lat korzystało z internetowej usługi VOD, np. Netflix, Fox Play, NPlay lub Amazon Prime Video.

NOS miał największy udział w rynku (43,3 proc.), a następnie Meo (38,3 proc.). Vodafone i Nowo - poprzednio Cabovisão - uplasowali się na trzecim i czwartym miejscu z odpowiednio 13,5 proc. i 4,7 proc. udziału w rynku.

Około 14,3 proc. gospodarstw domowych z pay-tv miało dostęp do kanałów premium, co oznacza spadek o 3,8 proc. w ujęciu rok do roku. Około 76,1 proc. miało dostęp do ponad 100 kanałów, co oznacza wzrost o 7,1 proc. w stosunku do poprzedniego roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

110 zł Więcej...

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...
reklama