reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

6. Rajd Polski Historyczny z ekipą Motowizji

dodano: 2017-09-06 14:05
autor: Jakub Sulisz | źródło: Motowizja

6. Rajd Polski Historyczny Motowizja W dniach 7-9 września odbędzie się 6. Rajd Polski Historyczny, czyli impreza, której trasa nawiązuje do dawnych etapów najstarszego po Monte Carlo rajdu na świecie – Rajdu Polski.
 


6. Rajd Polski Historyczny Motowizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zawodnicy przez 3 dni pokonać muszą prawie 1000 km małopolskich dróg, a startować mogą jedynie w pojazdach sprzed 1990 roku. W tym roku po raz kolejny w zmaganiach udział weźmie także ekipa Motowizji, Krzysztof Mikulski i Agnieszka Mikulska.

Rajd Polski doczekał się w 2012 roku, jako ostatni z czterech najstarszych i najsłynniejszych rajdów na świecie (obok rajdów Monte Carlo, Akropolu, Safari) swojego historycznego bliźniaka, pozwalającego zabytkowym samochodom na rywalizację jak przed laty. Rajd rozgrywany jest według formuły na regularność. Wygrywa ta załoga, która popełni na trasie rajdu najmniej błędów i nazbiera najmniejszą liczbę punktów karnych. 

6 Rajd Polski Historyczny to 3 dni rywalizacji po trasach jednego z najtrudniejszych i najstarszych rajdów w Europie. 952 kilometry, 21 prób na regularność, malownicze tereny Małopolski i Podhala. Światowa czołówka i lista startowa licząca aż 60 załóg, w tym załoga Motowizji! Nowością będzie przejazd trasą rajdu Polski Historycznego pojazdów wyposażonych w alternatywne źródła napędu. Pojazdy prezentowane podczas ECO Nova Rally Cup będą miały do pokonania te same trasy co pojazdy historyczne. Dla miłośników motoryzacji będzie to nie lada gratka – w jednym miejscu spotka się historia z teraźniejszością i przyszłością motoryzacji. - mówi Łukasz Siudak z Motowizji.

Przez wszystkie edycje rajdu Start Honorowy organizowany jest na Rynku Głównym w Krakowie, a Meta połączona z Classic Moto Show. Zawodnicy mają możliwość zaprezentowania swoich samochodów nie tylko podczas Startu w Rynku Głównym ale również w miejscach postoju na trasie rajdu m.in. w takich miejscowościach jak: Nowy Sącz, Bukowina Tatrzańska, Czchów, Łapanów.
 

Rajd Polski Historyczny przypomina publiczności oraz mediom rajdowe samochody tamtej epoki, a za ich kierownicami niejednokrotnie zasiadają zawodnicy odnoszący wówczas sukcesy na odcinkach specjalnych w Polsce i innych krajach. Nie brakuje też ekip zagranicznych, których liczba z roku na rok wzrasta.

Na relację z 6 Rajdu Polski Historycznego zapraszamy wkrótce do Motowizji.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

639 zł Więcej...

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

89 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama