reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włamania do sieci firm energetycznych w USA i Europie

dodano: 2017-09-06 22:01 | aktualizacja: 2017-09-07 11:33
autor: HP | źródło: Symantec

sieć energetyczna Zdaniem ekspertów z firmy Symantec, hakerzy obrali sobie za cel ​​ataków cybernetycznych amerykańskie i europejskie przedsiębiorstwa energetyczne i - co najgorsze - w niektórych przypadkach udało im się włamać do głównych systemów tych firm.

sieć energetyczna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Symantec poinformował, że hakerzy rozsyłają w tym celu e-maile ze złośliwym oprogramowaniem. Dotyczy to firm w Stanach Zjednoczonych, Turcji i Szwajcarii oraz innych krajach. Ataki cybernetyczne, które rozpoczęły się pod koniec 2015 roku i nasiliły się w kwietniu tego roku, są prowadzone przez grupę hakerów pod nazwą Dragonfly.

Zagrożenie jest poważne, ponieważ ataki komputerowe na dostawców energii mogą być w przyszłości wykorzystywane jako narzędzie zniszczeń w przypadku poważnego konfliktu geopolitycznego. Już w czerwcu rząd Stanów Zjednoczonych ostrzegał firmy z sektora energetyki jądrowej, że hakerzy wysyłają fałszywe e-maile mające na celu wyłudzenie poufnych informacji. Wykryte do tej pory ataki nie stanowiły jednak poważnego zagrożenia. Prawdopodobieństwo przejęcia kontroli nad sieciami energetycznymi było znikome.

Grupa Dragonfly, znana także pod nazwami Energetic Bear lub Koala, była aktywna już wcześniej - od 2011 do 2014 roku. Niektórzy łączą ją z rosyjskim rządem. Jak podaje Symantec, w niektórych kodach źródłowych używana była cyrylica, a w innych język francuski, co zapewne miało na celu utrudnienie wskazania kraju, z którego pochodzą ataki.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Antena radiowa Maximum FM+DAB

Jedyna antena do odbioru równocześnie analogowego radia FM i cyfrowego...

110 zł Więcej...
reklama