reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Na Krymie w 2018 ma być 8 -10 kolejnych, ukraińskich stacji TV

dodano: 2017-09-06 21:30
autor: Jerzy Kruczek | źródło: interfax.com.ua

UA:Krym Na Krymie w 2018 roku przybędzie 8-10 kolejnych ukraińskich kanałów telewizyjnych. - Sygnał co najmniej 8 ukraińskich kanałów naziemnej telewizji cyfrowej obejmie terytorium zajętego przez Rosję Krymu w roku 2018 - powiedział Siergiej Kostinsky, członek ukraińskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Ukraina flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na antenie ukraińskiego 5 Kanału we wtorek 5 września Kostinsky poinformował, że od 1 września tego roku wieża telewizyjna w miejscowości Czongar w obwodzie chersońskim zaczęła nadawać 5 ukraińskich kanałów telewizyjnych, które można odbierać na północy Krymu. Planowane jest również uzupełnienie wieży w regionie Czaplinka w obwodzie chersońskim.

W Czaplinku zamierzamy zwiększyć wysokość nadajnika z 92 do 130 metrów, a prace zostaną zakończone w 2018 roku. Pozwali to wykorzystanie tej wieży nadajnika do emisji dodatkowych 8-10 kanałów telewizyjnych z Ukrainy.

Z nadajnika RTS Czongar (Chersoń) w trybie testowym nadawane są kanały naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2 na północ Krymu: UA: Krym (NSU), Kanał 5, Kanał Priamyj (Tonis), ICTV, Czernomorskaja TRK. Od 1 listopada mają być nadawane z mocą 1 kW.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z kodekiem wideo HEVC/H.265. Wbudowana satelitarna głowica...

1299 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1750 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...
reklama