reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Na Krymie w 2018 ma być 8 -10 kolejnych, ukraińskich stacji TV

dodano: 2017-09-06 21:30
autor: Jerzy Kruczek | źródło: interfax.com.ua

UA:Krym Na Krymie w 2018 roku przybędzie 8-10 kolejnych ukraińskich kanałów telewizyjnych. - Sygnał co najmniej 8 ukraińskich kanałów naziemnej telewizji cyfrowej obejmie terytorium zajętego przez Rosję Krymu w roku 2018 - powiedział Siergiej Kostinsky, członek ukraińskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Ukraina flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na antenie ukraińskiego 5 Kanału we wtorek 5 września Kostinsky poinformował, że od 1 września tego roku wieża telewizyjna w miejscowości Czongar w obwodzie chersońskim zaczęła nadawać 5 ukraińskich kanałów telewizyjnych, które można odbierać na północy Krymu. Planowane jest również uzupełnienie wieży w regionie Czaplinka w obwodzie chersońskim.

W Czaplinku zamierzamy zwiększyć wysokość nadajnika z 92 do 130 metrów, a prace zostaną zakończone w 2018 roku. Pozwali to wykorzystanie tej wieży nadajnika do emisji dodatkowych 8-10 kanałów telewizyjnych z Ukrainy.

Z nadajnika RTS Czongar (Chersoń) w trybie testowym nadawane są kanały naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2 na północ Krymu: UA: Krym (NSU), Kanał 5, Kanał Priamyj (Tonis), ICTV, Czernomorskaja TRK. Od 1 listopada mają być nadawane z mocą 1 kW.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Kabel Corab RG6 FullCu 1m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Corab RG6...

4 zł Więcej...

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

650 zł Więcej...
reklama