reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atak ukraińskiego regulatora na odeskich nadawców

dodano: 2017-09-10 18:48
autor: RO | źródło: mediananny.com

Piractwo monitoring rada Wydaje się, że po dwuletniej przerwie Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji radia postanowiła otworzyć nowy sezon polowań na odeskie kanały telewizyjne, zajmujące się piractwem. W centrum zainteresowania resortu znalazło się trzech nadawców: ART 25 (TRK 52 kanal), STV (TRK Lavanda) i Grad (TRK Grad) z miasta Czarnomorsk.

Czarnomorsk Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ukraiński regulator zauważył od 26 do 30 czerwca, że nadawcy rozpowszechniają filmy bez odpowiednich zezwoleń. Zgodnie z dokumentami dostarczonymi przez Grad i ART 24, termin ich ważności minął w 2016 roku. Nadawca STV w ogóle nie przekazał żadnego pisma w tej sprawie.

Stacjami Grad i ART 24 zarządzają mieszkańcy Odessy – Siergiej Diakun i Anatolij Balinow. Ostatni wchodzi do grupy wpływów biznesmena Aleksandra Kozaczenko. Wcześniej w odeskiej radzie miejskiej Balinow stał na czele grupy politycznej "Zaufaj czynom" pod kontrolą mera Odessy, Gienadija Truchanowa. STV znajduje się w strefie wpływu eks-mera Odessy, Eduarda Gurwica. Regulator w grudniu zeszłego roku przedłużył licencję na nadawanie kanału w sieciach kablowych.

Dwa lata temu Narodowa Rada w swoim sprawozdaniu ujęła za piractwo około 20 odeskich kanałów, ale tylko dla Pierwyj Gorodskoj wydała ostrzeżenie za wyemitowanie tureckiego serialu „Wspaniałe stulecie”. Stacja została nawet pozwana do sądu przez grupę medialną 1+1 Media, ale w trakcie procesu strony poszły na ugodę. Pierwyj Gorodskoj wypłacił odszkodowanie w wysokości 300 tys. hrywien.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama