reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

T-Mobile może powrócić z platformą satelitarną

dodano: 2017-09-11 12:09 | aktualizacja: 2017-09-11 12:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

T-Mobile_TV_logosik_360px.jpg Na czeskim rynku mogłaby powstać kolejna płatna telewizja satelitarna. Nową platformę DTH w Czechach może uruchomić operator telekomunikacyjny T-Mobile, który kiedyś wcześniej już uruchomił swoją wirtualną platformę DTH z Skylink, ale ją zamknął.

T-Mobile_TV-Czech_2017_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- T-Mobile TV szybko zyskuje popularność i rośnie baza klientów, więc logiczne jest myślenie o przyszłości i rozwoju w odniesieniu do możliwej platformy - powiedział czeskiemu portalowi parabola.cz Tomáš Leixner z T-Mobile.

-  Wkrótce pojawią się szczegółowe informacje -  dodał Leixner.


T-Mobile miał swoją usługę platformy DTH T-Mobile TV, którą uruchomiono w listopadzie 2010 r. Nazwano tak wirtualną platformę programów oferowanych tak naprawdę przez platformę satelitarną Skylink. Po 4 latach funkcjonowania usług satelitarnych dla klientów T-Mobile zakończono jej formalne działanie i przekazując abonentów satelitarnych operatorowi platformy Skylink. W kwietniu ubiegłego roku, T-Mobile uruchomiła telewizję z Internetem, który jest już wykorzystywany przez 30 tys. abonentów. Teraz T-Mobile w Czechach szuka sposobów na zwiększenie dostępności technicznej dla swojej oferty telewizyjnej.

Jeśli czeski oddział T-Mobile zdecyduje się rozszerzyć swoją działalność o usługi telewizji satelitarnej to teoretycznie może pojawić się na satelitach Thor 5, Thor 6 i Thor 7 (wszystkie 0,8°W) i Intelsat 10-02 (1°W), gdzie siostrzana firma Slovak Telekom ma platformy Magio Sat (Węgry) i Nová Digi TV SK (Słowacja).

Dziwne też, że polska spółka T-Mobile nie myśli po wykorzystaniu tych pojemności satelitarnych dla swojej platformy DTH w Polsce.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Laminas OFC-1200 AE

Antena epoksydowa 1,3m z zawieszeniem AE na 1 satelitę -...

570 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

110 zł Więcej...

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...
reklama