reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

T-Mobile może powrócić z platformą satelitarną

dodano: 2017-09-11 12:09 | aktualizacja: 2017-09-11 12:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

T-Mobile_TV_logosik_360px.jpg Na czeskim rynku mogłaby powstać kolejna płatna telewizja satelitarna. Nową platformę DTH w Czechach może uruchomić operator telekomunikacyjny T-Mobile, który kiedyś wcześniej już uruchomił swoją wirtualną platformę DTH z Skylink, ale ją zamknął.

T-Mobile_TV-Czech_2017_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- T-Mobile TV szybko zyskuje popularność i rośnie baza klientów, więc logiczne jest myślenie o przyszłości i rozwoju w odniesieniu do możliwej platformy - powiedział czeskiemu portalowi parabola.cz Tomáš Leixner z T-Mobile.

-  Wkrótce pojawią się szczegółowe informacje -  dodał Leixner.


T-Mobile miał swoją usługę platformy DTH T-Mobile TV, którą uruchomiono w listopadzie 2010 r. Nazwano tak wirtualną platformę programów oferowanych tak naprawdę przez platformę satelitarną Skylink. Po 4 latach funkcjonowania usług satelitarnych dla klientów T-Mobile zakończono jej formalne działanie i przekazując abonentów satelitarnych operatorowi platformy Skylink. W kwietniu ubiegłego roku, T-Mobile uruchomiła telewizję z Internetem, który jest już wykorzystywany przez 30 tys. abonentów. Teraz T-Mobile w Czechach szuka sposobów na zwiększenie dostępności technicznej dla swojej oferty telewizyjnej.

Jeśli czeski oddział T-Mobile zdecyduje się rozszerzyć swoją działalność o usługi telewizji satelitarnej to teoretycznie może pojawić się na satelitach Thor 5, Thor 6 i Thor 7 (wszystkie 0,8°W) i Intelsat 10-02 (1°W), gdzie siostrzana firma Slovak Telekom ma platformy Magio Sat (Węgry) i Nová Digi TV SK (Słowacja).

Dziwne też, że polska spółka T-Mobile nie myśli po wykorzystaniu tych pojemności satelitarnych dla swojej platformy DTH w Polsce.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1 090 zł Więcej...

Zabezpieczenie przepięciowe Axing

Proste i skuteczne zabezpieczenie sprzętu TV/SAT przed piorunami i zewnętrznymi...

30 zł Więcej...
reklama