reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TiVo: 4,4 godz. dziennie oglądania wideo na świecie

dodano: 2017-09-14 10:20 | aktualizacja: 2017-09-15 14:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: TiVo

TiVo Amerykańska firma TiVo Corporation opublikowała wyniki badań przeprowadzonych w 2017 roku na temat zwyczajów abonamentów usług pay-tv i OTT w Stanach Zjednoczonych, Europie i Ameryce Łacińskiej. Badanie obejmujące wiele krajów wykazało, że respondenci oglądają średnio 4,4 godziny treści wideo każdego dnia.

TiVo IBC2017


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najważniejsze wnioski z badania:
  • Co czwarty konsument, który korzystał z usług pay-tv od co najmniej 12 miesięcy, „prawdopodobnie” z nich zrezygnuje w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.
  • 55 proc. abonentów pay-tv w Stanach Zjednoczonych i 42 proc. w Europie Zachodniej korzysta z usług jednego operatora od co najmniej 4 lat, w porównaniu z 32 proc. w Ameryce Łacińskiej.
  • W Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej typowi abonenci pay-tv to raczej generacja „baby boomers” a nie milenialsi, co jest wyraźnym kontrastem z Ameryką Łacińską, gdzie nie ma takiego zróżnicowania. Wśród abonentów w Stanach Zjednoczonych, którzy korzystali z usług jednego operatora od co najmniej czterech lat, 51 proc. to „baby boomers”, a tylko 11 proc. milenialsi.
  • W Europie Zachodniej tylko 43 proc. osób, którzy płacą za telewizję od co najmniej czterech lat, korzysta z usługi OTT, w porównaniu z 49 proc. w Stanach Zjednoczonych i 67 proc. w Ameryce Łacińskiej.

Metodologia
Badanie w postaci ankiety online przeprowadzono na 8.500 abonentów pay-tv i OTT w siedmiu krajach na całym świecie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 65 cm ze statywem

stalowa antena 65 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...
reklama