Magda Linette w 2. rundzie WTA Pan Pacific Open w Tokio

dodano: 2017-09-19 17:07 | aktualizacja: 2017-09-19 17:20
autor: Jakub Sulisz | źródło: TVP Sport

TVP Sport HD Magda Linette awansowała do 2. rundy turnieju WTA Pan Pacific Open w Tokio (pula nagród 1 mln dol.). We wtorek Polka wygrała z Australijką Darią Gawriłową 2:6, 6:0, 7:6. Teraz zmierzy się z rozstawioną z "dwójką" Czeszką Karoliną Pliskovą.

Toray Pan Pacific Open WTA Tokio Premier

Obie zawodniczki nie spotkały się jeszcze ze sobą w dotychczasowych występach. Pierwszy set wygrała łatwo Australijka 6:2. Zaserwowała w nim cztery asy, a poznanianka popełniła trzy podwójne błędy. Prawie 80 proc. punktów Gawriłowa zdobyła po pierwszym serwisie i to przesądziło o jej zwycięstwie w secie.

W drugiej partii Linette ostro wzięła się do odrabiania strat. Efekt? Zmiotła z kortu rywalkę nie pozwalając jej na wygranie ani jednego gema. Polka zdecydowanie poprawiła pierwszy serwis, lepiej returnowała i nie dała szans przeciwniczce.

W trzecim secie Polka przegrywała już 1:4, przy stanie 4:5 obroniła nawet meczbola i o losach spotkania przesądził tie-break. W nim Linette okazała się lepsza (7:3) i to ona zagra o ćwierćfinał z rozstawioną z numerem 2 Czeszką Karoliną Pliskovą. Z powodu grypy przed rozpoczęciem turnieju z gry w Tokio zrezygnowała Agnieszka Radwańska.

Transmisja w środę, 20 września w TVP Sport, sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej ok. godz. 7:30.