reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Česká televize przechodzi na DVB-T2

dodano: 2017-09-25 10:22
autor: Anita Kaźmierska | źródło: parabola.cz

Czechy W Czechach wystartuje kolejny przejściowy multipleks DVB-T2. Po sieciach spółek České Radiokomunikace i Digital Broadcasting, multipleks DVB-T2 zostanie uruchomiony także przez nadawcę publicznego Česká televize (ČT).

Czeska Telewizja CT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Plan uruchamiania nadajników przejściowej sieci nie został jeszcze ukończony, gdyż wciąż trwają negocjacje z dostawcami usług transmisji sygnałów telewizyjnych - powiedziała Karolína Blinková, rzecznik ČT, dla parabola.cz. - Tempo rozszerzania zasięgu sygnału będzie zależało między innymi od budowania możliwości technicznych przez operatora telekomunikacyjnego, który będzie zapewniać dystrybucję sygnału dla ČT - dodała.

Na potrzeby przejściowej sieci DVB-T2 mają być używane częstotliwości w dużej mierze takie same, jak te, które będą wykorzystywane w finalnej sieci DVB-T2.
 

- Koordynacja częstotliwości dla sieci DVB-T2 jest prawie ukończona. W przeważającej części dla przejściowej sieci, której będzie używać ČT, udało się zarezerwować częstotliwości, które nie ulegną zmianie wraz z migracją na docelową sieć - powiedziała Blinková.

Nowy multipleks DVB-T2 będzie obejmować kanały ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT sport HD, ČT 24 HD i ČT :D HD/ČT art HD. Natomiast na docelowy multipleks DVB-T2 ČT widzowie będą musieli trochę poczekać. ČT uruchomi multipleks DVB-T2 w dniu 1 lipca 2020 roku. W międzyczasie będzie nadawać wszystkie swoje kanały w HD w multipleksie przejściowym.

Obecnie widzowie mogą oglądać w MPEG-2/SD w ramach naziemnej telewizji cyfrowej następujące kanały: ČT1, ČT2, ČT24 i ČT Sport w ogólnokrajowym MUX 1 i ČT:D/ČT art w ogólnokrajowym MUX 3 i regionalnej sieci RS7 (Regionální síť 7). Dodatkowo w RS7/MPx1a w MPEG-4/HD nadawane są kanały ČT1 HD, ČT2 HD i ČT Sport HD.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z kodekiem wideo HEVC/H.265. Wbudowana satelitarna głowica...

1299 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1750 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...
reklama