reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińska cyberpolicja zamknęła kolejny torrent

dodano: 2017-10-08 15:07 | aktualizacja: 2017-10-08 16:08
autor: HP | źródło: cyberpolice.gov.ua

Ukraina_cyberpolicja_360px.jpg Pracownicy ukraińskiego wydziału przeciwdziałania przestępstw związanych z rozpowszechnianiem nielegalnych treści zamknęli internetowe kino online - torrent ToVideo.net, który pojawił się w sieci 2 lata temu.

Ukraina_cyberpolicja_tovideo_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Według ukraińskich organów ścigania, w czasie działania ten piracki serwis spowodował znaczne straty posiadaczy praw (nie podano nawet przybliżonej sumy strat). W związku z tym na Ukrainie wszczęto postępowanie karne w trybie art. 176 kodeksu karnego („naruszenie praw autorskich i praw pokrewnych").

Do ukraińskiej cyberpolicji zwrócili się przedstawiciele Ukraińskiego Zrzeszenia Antypirackiego, po czym policja przeprowadziła kontrolę i okazało się, że serwis ToVideo.net działał bez odpowiednich dokumentów i pozwoleń od właścicieli praw autorskich do transmisji i retransmisji audiowizualnych. W miejscu zamieszkania administratora systemu przeprowadzono przeszukiwanie.

Ponadto przeprowadzono przeszukanie w biurze centrum danych, gdzie zlokalizowano serwer, wspierający pracę torrentu. Po przeszukaniu zarekwirowano sprzęt komputerowy i zamknięto sam serwer, które zostały wysłane do sprawdzenia.

Przypomnijmy, 15 listopada 2016 cyberpolicja na Ukrainie zamknęła działalność sieci kina online FS, które obejmowały fs.to, fs.ua, brb.to i cxz.to. Wkrótce inne popularne pirackie usługi internetowego kina - Ex.ua i Torrents.Net.UA - ogłosiły zakończenie pracy.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Inverto Black Ultra

Nowy, podwójny konwerter Inverto IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP o wsp. szumów 0,2dB z...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...
reklama