reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

9,43 mln widzów mecz Polska - Czarnogóra

dodano: 2017-10-09 11:20
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsat

Polska_Czarnogora_Polsat_360px.jpg Decydujący o awansie na MŚ 2018 mecz z Czarnogórą oglądało przed telewizorami prawie 9,5 mln widzów. Teraz reprezentacja Polski i jej mecze przejdą z Polsatu do TVP. Transmisję meczu można było oglądać na antenach otwartego Polsatu i kodowanego Polsatu Sport - średnio 9,43 mln widzów.

Robert Lewandowski Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dało to stacjom Polsatu i Polsatu Sport udziały w rynku wynoszące 60%. Więcej niż co drugi Polak, siedzący przed telewizorem oglądał w mecz Polska - Czarnogóra. Pomeczowe studio na kodowanym Polsacie Sport też miało dobra oglądalność, choć Polsat chyba lekko przesadził z reklamami, bo zamiast pokazywać fetę ze Stadionu Narodowego, zaprezentowała jak zwykle długi blok reklamowy - na ostatniej transmisji chcieli chyba zarobić ile się dało?

Mecz na antenie Polsatu oglądało średnio 8,5 mln widzów, a 950 tys. śledziło go w Polsacie Sport. Polsat był liderem w obu grupach audytoryjnych notując bardzo wysokie udziały – 53% w grupie 4+ i 58,4% w grupie 16-49. W sumie udział obu anten wyniósł 59% w grupie wszystkich badanych i 64% w grupie komercyjnej. Emocjonującą końcówkę meczu i ostatnie dwie bramki dla Polski oglądało w Polsacie i Polsacie Sport ponad 12 mln widzów!

Do tej pory największą widownię zgromadził mecz z 11 listopada 2016 roku między Rumunią i Polską (8,5 mln widzów). Najmniej, bo niecałe 6 mln, obejrzało wyjazdowy mecz z Armenią.

Mecz Polski z Czarnogórą był też ostatnim spotkaniem reprezentacji pokazywanym w najbliższym czasie na antenach Polsatu. Prawa do jesiennych i wiosennych spotkań towarzyskich biało-czerwonych rozgrywanych w oficjalnych terminach FIFA i UEFA ma TVP. Publiczny nadawca ma też prawo pierwokupu ewentualnych meczów wyjazdowych organizowanych poza oficjalnymi datami światowej federacji.   

Na antenach TVP będą pokazywane całe MŚ w Rosji. 

Podczas pomeczowego wywiadu, szef sportu w Polsacie Marian Kmita zdradził, że Telewizja Polsat zamierza starać się, aby jednak dogadać się z TVP na temat sublicencji do części praw do MŚ w Rosji.

- Na razie nie mamy praw do mundialu w Rosji, ale zobaczymy, jak to będzie. Często dogadujemy się z TVP w różnych sprawach, więc myślę, że także i w tym wypadku jest szansa. Może do Rosji pojedziemy nie tylko w roli turystów - powiedział Kmita po meczu z Czarnogórą.


Oglądalność el. MŚ 2018:
 • Armenia – Polska (5,93 mln widzów)
 • Kazachstan - Polska (6,1 mln widzów)
 • Dania - Polska (6,6 mln widzów)
 • Polska - Kazachstan (7 mln widzów) 
 • Polska - Armenia (7,2 mln widzów)
 • Polska - Dania (7,24 mln widzów)
 • Czarnogóra - Polska (7,74 mln widzów)
 • Polska - Rumunia (7,99 mln widzów)
 • Rumunia - Polska (8,5 mln widzów)
 • Polska – Czarnogóra (9,43 mln widzów)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, wsparciem PLS...

279 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...
reklama