reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AsiaSat 9 gotowy do pracy na 122°E

dodano: 2017-10-10 13:23
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: adtv/spaceflight

AsiaSat Operator AsiaSat z Hongkongu poinformował, że satelita AsiaSat 9 dotarł na pozycję docelową 122°E po wyniesieniu 28 września br. przez ILS (International Launch Services) z pomocą rakiety Proton M z Kazachstanu.

AsiaSat 9 Proton M


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita AsiaSat 9 został zbudowany przez Space Systems/Loral na bazie platformy SSL-1300. Jest wyposażony w 28 transponderów pasma C i 32 w paśmie Ku, a także posiada moduł pasma Ka. Został zamówiony przez operatora w grudniu 2013. Na orbicie ma spędzić nie mniej niż 15 lat.

Nowy satelita przeszedł już testy na orbicie. Na pozycji 122°E zastąpi satelitę AsiaSat 4, który został wyniesiony w kwietniu 2003 roku.

AsiaSat 9 zapewni dodatkową pojemność oraz zwiększoną moc i lepsze pokrycie sygnałem na potrzeby emisji platform DTH, dystrybucji wideo, prywatnych sieci i usług szerokopasmowej transmisji danych w regionie Azji i Oceanu Spokojnego, wliczając także Australię i Nową Zelandię. Wśród pięciu wiązek pasma Ku są dedykowane na obszar Australii oraz m.in. wschodniej Azji, obejmująca Indonezję, Mongolię i Mjanmę.

W Polsce nie będzie żadnych szans na odbiór sygnału - pozycja satelitarna 122°E jest w Polsce nieosiągalna - niewidoczna (poniżej linii horyzontu).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...
reklama