reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Pjatnica podbije kazachski rynek

dodano: 2017-10-11 18:43
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

ON TV Widzowie w Kazachstanie od 9 października br. mogą oglądać popularny wśród Rosjan kanał telewizyjny Pjatnica. Dzięki nawiązanej współpracy nastąpiła zmiana marki kazachskiej stacji telewizyjnej ON TV, która teraz nadaje jako ON! Pjatnica. Jak podaje portal Arnapress, kanał jest odbierany drogą naziemną w największych miastach Kazachstanu, a także przez sieci kablowe i platformę satelitarną Alma TV.

ON Pjatnica Kazachstan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecność zawartości Pjatnica w kazachskiej stacji telewizyjnej ma być wezwaniem dla miejscowych producentów do podniesienia jakości produkcji własnych.

Współpraca z najbardziej dynamicznie rozwijającym się kanałem Rosji pomoże nam doskonalić się, a w przyszłości tworzyć nowe lokalne treści i rozwijać się dla dobra widza

– zaznaczyła dyrektor generalna ON! Pjatnica, Aida Tatajewa.

Prywatny, kazachski kanał ON TV został założony w 1990 roku. Jest dostępny w drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej w Republice Kazachstanu.

Rosyjski kanał Pjatnica nadaje od czerwca 2013 roku na częstotliwościach MTV Rossija.

Ostatnio pojawiła się informacja, że kazachski rynek opuszcza kanał RT (dawniej Russia Today). Jest to spowodowane zmianami w prawodawstwie Kazachstanu. Nowe przepisy zobowiązują zagranicznego nadawcę do zarejestrowania przedstawicielstwa w partnerstwie z lokalną firmą, która powinna zostać większościowym udziałowcem w nowej spółce. W RT okazało się, że koszty spełnienia tych wymagań są zbędne. RT nadaje program w języku angielskim, podczas gdy w Kazachstanie większą popularność mają programy kazachskie i rosyjskie.

Źródło: telesputnik.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Miernik Megasat HD3 Compact dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem CNR,...

429 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...
reklama