reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT o utrwalaniu przez nadawców przekazów

dodano: 2017-10-12 08:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wydała 28 września 2017 roku nowe rozporządzenie w sprawie sposobów utrwalania i przechowywania przez nadawców audycji, reklam i innych przekazów. Zastąpi ono dotychczas obowiązujące rozporządzenie KRRiT z 6 lipca 2000 roku (Dz.U. Nr 65, poz. 786).

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Utrwalanie przekazów jest obowiązkiem ustawowym nałożonym na nadawców; rejestrowane i przechowywane treści umożliwiają regulatorowi wykonywanie zadań kontrolnych - informuje KRRiT.  

Nowa regulacja wprowadza m.in. obowiązek utrwalania i przechowywania przez nadawców audycji, reklam i innych przekazów w postaci plików cyfrowych. Nadawcy zostali również zobowiązani do umieszczania w utrwalanych i przechowywanych materiałach informacji o rzeczywistym czasie emisji (tak zwanego zegara elektronicznego). Ponadto z rozporządzenia usunięto katalog nośników, na których nadawcy mają przekazywać regulatorowi utrwalone materiały poermisyjne.
 
Powyższe rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 28 września 2017 roku wejdzie w życie 13 października 2017 roku.

Z treścią „Rozporządzenia KRRiT w sprawie sposobów utrwalania i przechowywania przez nadawców audycji, reklam i innych przekazów” można zapoznać się na stronie internetowej regulatora rynku (zobacz dokument).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

890 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1 890 zł Więcej...
reklama