reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT o utrwalaniu przez nadawców przekazów

dodano: 2017-10-12 08:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wydała 28 września 2017 roku nowe rozporządzenie w sprawie sposobów utrwalania i przechowywania przez nadawców audycji, reklam i innych przekazów. Zastąpi ono dotychczas obowiązujące rozporządzenie KRRiT z 6 lipca 2000 roku (Dz.U. Nr 65, poz. 786).

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Utrwalanie przekazów jest obowiązkiem ustawowym nałożonym na nadawców; rejestrowane i przechowywane treści umożliwiają regulatorowi wykonywanie zadań kontrolnych - informuje KRRiT.  

Nowa regulacja wprowadza m.in. obowiązek utrwalania i przechowywania przez nadawców audycji, reklam i innych przekazów w postaci plików cyfrowych. Nadawcy zostali również zobowiązani do umieszczania w utrwalanych i przechowywanych materiałach informacji o rzeczywistym czasie emisji (tak zwanego zegara elektronicznego). Ponadto z rozporządzenia usunięto katalog nośników, na których nadawcy mają przekazywać regulatorowi utrwalone materiały poermisyjne.
 
Powyższe rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 28 września 2017 roku wejdzie w życie 13 października 2017 roku.

Z treścią „Rozporządzenia KRRiT w sprawie sposobów utrwalania i przechowywania przez nadawców audycji, reklam i innych przekazów” można zapoznać się na stronie internetowej regulatora rynku (zobacz dokument).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quatro GM-204

Nowy konwerter Quatro firmy Golden Media GM-204 ze współczynnikiem szumów...

49 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1 390 zł Więcej...

Konwerter Single Inverto Black Ultra

Najnowszy, pojedynczy konwerter Inverto IDLB-SINL40-ULTRA-OPP o wsp. szumów 0,2dB z...

55 zł Więcej...
reklama