reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

S7 i Roskosmos za modernizacją Sea Launch

dodano: 2017-10-11 17:24 | aktualizacja: 2017-10-13 11:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: iz.ru

Sea_Launch_start_Zenit_360px.jpg Grupa S7, która jest właścicielem projektu morskiej platformy startowej Sea Launch, planuje podpisać umowę o współpracy z korporacją Roskosmos. To zrewitalizuje program kosmicznych startów z kosmodromu morskiego Sea Launch z wykorzystaniem rakiet Zenit, a także zaangażuje rosyjskie zakłady produkcyjne dla dostarczania elementów rakiet.

sea_launch_oddyssey_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Rosyjskie komponenty zostaną wysłane do Stanów Zjednoczonych, gdzie odbędzie się montaż końcowy rakiet Zenit. S7 zawarło umowę z ukraińskim „Jużmasz" na produkcję 12 egz. rakiet Zenit.

W przygotowaniu są niezbędne dokumenty do wznowienia współpracy między S7 i Roskosmosem. Strona rosyjska wznowi produkcję silników RD-171 i innych elementów dla ukraińskich rakiet Zenit, które do roku 2013 były seryjnie produkowane przez zakłady Dniepropietrowsk Jużmasz . Jednocześnie udział rosyjskich komponentów w ukraińskich rakietach wyniesie aż 85%.

Pierwsza faza to wznowienie produkcji rakiet Zenit, by ponownie uruchomić pływający kosmodrom Sea Launch. Następna faza rozpocznie się po modernizacji platformy startowej Odyssey. Potem można będzie jej użyć do startów nowej, obiecującej rosyjskiej rakiety Sojuz 5 o średnim zasięgu.

W związku z niemożnością bezpośrednio dostarczenia silników rakietowych i innych elementów na Ukrainę rosyjskie produkty będą wysyłane do amerykańskiej firmy - córki S7, czyli firmy S7 Sea Launch Limited. W Long Beach zostanie zorganizowany montaż elementów rosyjskich i ukraińskich rakiety Zenit. Dwie rakiety już są przygotowywane równolegle na Ukrainie i w Rosji.

Podobny system ma być użyty w razie konieczności, aby realizować starty rakiet Zenit z kosmodromu Bajkonur. Ukraińskie i rosyjskie komponenty zostaną dostarczone do Kazachstanu, gdzie odbędzie się końcowy montaż rakiet Zenit na terenie kosmodromu.

Nowy właściciel Sea Launch planuje w ciągu 15 lat uruchomić do 70 komercyjnych startów. Właścicielem grupy S7 jest małżeństwo Władysław i Natalia Filewa.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...
reklama