reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Euroconsult: ‘300 startów z satelitami rocznie do 2026’

dodano: 2017-10-13 10:17
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Euroconsult

satelita Jak można dowiedzieć się z badań opracowanych przez paryski instytut Euroconsult („Satelity do zbudowania i wyniesienia do 2026 roku”) przewidywane jest, że do 2026 roku na orbitę będzie trafiać średnio 300 satelitów rocznie o masie ponad 50 kg dla agencji rządowych i organizacji komercyjnych.

satelita


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To będzie trzykrotny wzrost w stosunku do poprzedniej dekady, mający związek z trwającym przeobrażeniem się rynku satelitarnego, w tym wzrostem znaczenia małych satelitów jak i ogromnych konstelacji jak np. OneWeb.

Choć wiele mini-satelitów nie wzbudza zainteresowania dla nadawców, operatorów satelitarnych jak i samych użytkowników, to jednak jak zauważa Rachel Villain, główny doradca Euroconsult i autor raportu - cały sektor przechodzi "ogromną zmianę" w zakresie projektowania, testowania, produkcji oraz wynoszenia satelitów,co pokazuje mega-konstelacja OneWeb.

Jednakże dopiero okaże się jak te nowe koncepcje satelitów zintensyfikują zapotrzebowanie na usługi satelitarne na Ziemi poprzez zmniejszenie kosztów, w szczególności mając jednak na uwadze, że koszt bycia współwłaścicielem usług satelitarnych obejmuje także konieczność inwestycji w stacje obsługi naziemnej. 

W sektorze komercyjnym Euroconsult szacuje, że 2 tys. satelitów zostanie wyniesionych w ciągu dekady, z czego połowa będzie składała się na konstelację OneWeb. Niemal trzy-czwarte rynku komercyjnego, którego wartość jest szacowana na 65 mld dolarów, pozostanie skoncentrowana na obiektach umieszczanych na orbicie geostacjonarnej, gdzie znajdzie się 150 nowych satelitów telekomunikacyjnych na potrzeby usług transmisji.

1800 satelitów, które zostaną wyniesione poza orbitę geostacjonarną dla 23 konstelacji satelitów na potrzeby zbierania danych dot. transportu będą reprezentować wartość 2 mld dolarów rocznie przez dekadę.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 65 cm ze statywem

stalowa antena 65 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Kabel Corab RG6 FullCu 1m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Corab RG6...

4 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388M Matrix do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI typu Matrix. Urządzenie przesyła sygnał HDTV np....

820 zł Więcej...
reklama