reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nalot na paryskie biuro beIN Sports

dodano: 2017-10-14 23:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: theguardian

beIN Media Group Nasser Al-Khelaifi, prezes francuskiego klubu piłkarskiego PSG i dyrektor generalny beIN Media Group, znalazł się na celowniku szwajcarskiej prokuratury generalnej (OAG). Wobec tego katarskiego biznesmena prowadzone jest dochodzenie w sprawie korupcji. Śledztwo toczy się wokół przyznania beIN Media Group praw do transmisji mistrzostw świata w piłce nożnej w latach 2026 i 2030 na Bliski Wschód i Afrykę Północną.

beIN Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie tylko Nasser Al-Khelaifi jest objęty postępowaniem karnym, ale także Jérôme Valcke, były sekretarz generalny FIFA, którego podejrzewa się o przyjęcie korzyści finansowych.
 

- To dochodzenie przeprowadza się pod zarzutem łapownictwa, matactwa, nieuczciwego zarządzania i fałszerstwa dokumentów - poinformowała w oświadczeniu OAG.

beIN Media Group odmówiła, zdaniem francuskiej prokuratury finansowej (PNF), współpracy w ramach prowadzonego śledztwa, sprzeciwiając się eksportowi danych komputerowych podczas przeszukiwań w paryskich biurach beIN Sports w dniu 12 października. W związku tym prokuratura, aby uzyskać te dane, jest zmuszona do złożenia wniosku o międzynarodową pomoc sądową w Katarze.
 

- beIN odrzuca wszystkie zarzuty postawione przez OAG. Firma będzie w pełni współpracować z urzędnikami i liczy na postępy w ramach tego dochodzenia - poinformowała beIN Media Group.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe Evo

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub analogowego AV...

690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama