reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nalot na paryskie biuro beIN Sports

dodano: 2017-10-14 23:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: theguardian

beIN Media Group Nasser Al-Khelaifi, prezes francuskiego klubu piłkarskiego PSG i dyrektor generalny beIN Media Group, znalazł się na celowniku szwajcarskiej prokuratury generalnej (OAG). Wobec tego katarskiego biznesmena prowadzone jest dochodzenie w sprawie korupcji. Śledztwo toczy się wokół przyznania beIN Media Group praw do transmisji mistrzostw świata w piłce nożnej w latach 2026 i 2030 na Bliski Wschód i Afrykę Północną.

beIN Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie tylko Nasser Al-Khelaifi jest objęty postępowaniem karnym, ale także Jérôme Valcke, były sekretarz generalny FIFA, którego podejrzewa się o przyjęcie korzyści finansowych.
 

- To dochodzenie przeprowadza się pod zarzutem łapownictwa, matactwa, nieuczciwego zarządzania i fałszerstwa dokumentów - poinformowała w oświadczeniu OAG.

beIN Media Group odmówiła, zdaniem francuskiej prokuratury finansowej (PNF), współpracy w ramach prowadzonego śledztwa, sprzeciwiając się eksportowi danych komputerowych podczas przeszukiwań w paryskich biurach beIN Sports w dniu 12 października. W związku tym prokuratura, aby uzyskać te dane, jest zmuszona do złożenia wniosku o międzynarodową pomoc sądową w Katarze.
 

- beIN odrzuca wszystkie zarzuty postawione przez OAG. Firma będzie w pełni współpracować z urzędnikami i liczy na postępy w ramach tego dochodzenia - poinformowała beIN Media Group.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

950 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...
reklama