reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat uruchomi platformę na Ukrainie?

dodano: 2017-10-19 11:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: mediananny.com

Eutelsat Wiele wskazuje na to, że francuski operator satelitarny Eutelsat uruchomi wkrótce swoją własną platformę satelitarną na Ukrainie. Spółka nabyła już stację nadawczą (w miejscowości Kolonszczina w obwodzie kijowskim), a usługa uplinku na satelitę Eutelsat została oficjalnie uruchomiona przez Europort.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do zadań Europortu należy nie tylko uplink satelitarny, ale także obsługa platform satelitarnych. Podobno Europort przygotowuje już dokumentację dla Eutelsatu w celu uzyskania licencji na platformę satelitarną od regulatora medialnego na Ukrainie. Oczekuje się, że do startu platformy dojdzie na początku 2018 roku.

Według źródeł mediananny.com, uplink jest budowany za pieniądze Francuzów, choć właściciele firmy Europort, założonej rok temu, to Ukraińcy (Jurij Petruszewskij i Eduard Solonuha). Petruszewskij powiedział w rozmowie z mediananny.com, że Europort jest wyłącznym partnerem firmy Eutelsat na Ukrainie, ale że firma nie jest jeszcze gotowa, aby publicznie wypowiedzieć się na temat informacji o starcie platformy satelitarnej.

Aktualnie Europort uplinkuje na satelitę Eutelsat 9B (9°E) płatny kanał Star Cinema (sygnał jest szyfrowany w systemie Conax). Zeszłej jesieni Eutelsat rozpoczął współpracę z Media Group Ukraine w celu dystrybucji kanałów. Zapewnia także pojemność satelitarną dla 63 kodowanych kanałów platformy Xtra TV. Ciekawostką jest dystrybucja ukraińskich kanałów w paśmie Ka na satelicie Eutelsat Ka-Sat.

O tym, że Eutelsat przygotowuje się do uruchomienia własnego uplinku na Ukrainie mówi się już od roku. Na tym rynku działają już platformy Viasat i Xtra TV.

Źródło: mediananny.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

25 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K wersja DVB-T2/C

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama