reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zagrożenie dla katalońskich stacji TV

dodano: 2017-10-24 12:42
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TS

TV3_cataluna_2017_360px.jpg Po referendum w sprawie niepodległości Katalonii rząd hiszpański rozwiązał kataloński parlament regionalny w oczekiwaniu na kolejne wybory. Konsekwencje dla mediów w Katalonii są groźne, bo katalońskie kanały telewizyjne znalazły się pod bezpośrednią kontrolą rządu w Madrycie.

TV3_Katalonia_broni_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Dyrektor katalońskiej stacji TV3, Vicent Sanchis, próbuje uspokoić swoich pracowników, choć wkrótce sam prawdopodobnie zostanie zwolniony, jeśli pod koniec tygodnia Senat zatwierdzi wniosek premiera Hiszpanii, Mariano Rajoy.

Władze w Madrycie widzą katalońskie media jako swoich najgorszych wrogów, twierdząc, że te świadomie rozpowszechniały fałszywe informacje. 

Należy pamiętać, że podczas referendum w Katalonii, tylko dwie stacje lokalne TV3 i 3/24 w całej Hiszpanii podawały na ten temat informacje na bieżąco, natomiast kanały 24 Horas i TVE (hiszpańskiej telewizji publicznej) wolały unikać tego tematu jak ognia. Mówi się o formalnej utracie niezależności mediów w Hiszpanii i Katalonii.

TV3 zatrudnia około 2000 pracowników, zdecydowana większość nie ma zamiaru podporządkować się nadzorowi Madrytu.
Czy Madryt zwolni większość pracowników TV3?

Pracownicy publicznych i prywatnych mediów w całej Hiszpanii za pośrednictwem stron internetowych i portali społecznościowych wspierają katalońskie telewizje i radio, potępiając interwencję rządu hiszpańskiego w realizacji Art.155 jako atak na demokrację i wolność wypowiedzi.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 65 cm z przyssawką

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388M Matrix do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI typu Matrix. Urządzenie przesyła sygnał HDTV np....

820 zł Więcej...
reklama