reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RTRS z usługą DTH na Dalekim Wschodzie?

dodano: 2017-10-29 17:01
autor: RO | źródło: obob.tv

RTRS Rosyjska Sieć Telewizyjna i Radiowa Amatorzy telewizji satelitarnej we wschodnich regionach Federacji Rosyjskiej zaobserwowali ciekawe testy na satelicie Express AT-2 (140°E). Nie należą one do żadnego z operatorów satelitarnych, działających w tym regionie (NTV-Plus, Telekarta, STV). Testy obejmują ofertę pierwszego i drugiego multipleksu rosyjskiej NTC, a także kilku kanałów tematycznych (dziecięcych i filmowych).

plansza kontrolna test telewizja telewizor


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Paczka pojawiła się na częstotliwości 12,188 GHz, pol. L, SR: 30000, FEC: 5/6, DVB-S2/HEVC(?). Kanały federalne Pierwyj i Rossija 1 są nadawane w strefie czasowej +8. Jako dostawca pakietu zgłasza się... Trikolor TV.

Informacja o tym, że Trikolor TV planuje uruchomić usługę z pozycji 140°E, pojawiła się stosunkowo niedawno. Jednak w tym przypadku był to konkurs na pojemność satelity Express AM-5, a nie Express AT-2. Dlatego powstaje pytanie, kto może stać za testami. Przy okazji powstają przypuszczenia, że w rzeczywistości jest to Trikolor TV, ale w interesie RTRS. Rosyjska Sieć Telewizyjna i Radiowa faktycznie planuje nadawać pakiet kanałów w całej Rosji, a konkretnie na terenach, gdzie naziemna telewizja cyfrowa nie dociera. Dlatego koncepcja nadawania z jednego transpondera satelity Express AT-2 (140°E) wydaje się całkiem prawdopodobna.

RTRS nie musi być też zaangażowany w testy, tym bardziej, że wkrótce Trikolor TV zacznie nadawać na Dalekim Wschodzie z polaryzacją kołową. Tylko niezrozumiałe jest, że odbędzie się to bez przetargu federalnego regulatora Roskomnadzor. Można też założyć, że transmisje z 12,188 GHz, pol. L posiadają charakter testowy.

Źródło: obob.tv
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama