reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włochy ustaliły datę przełączenia na DVB-T2

dodano: 2017-11-01 21:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv

Włochy Włochy wyznaczyły termin przejścia z DVB-T na DVB-T2/HEVC dla krajowej sieci naziemnej telewizji cyfrowej na 30 czerwca 2022 roku. Data ta została wymieniona w projekcie budżetu na 2018, w którym omawiane są kwestie efektywnego wykorzystania pasma częstotliwości i przejścia na technologię 5G.

Włochy DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakończenie transmisji DVB-T jest uzasadnione potrzebą udostępnienia pasma 700 MHz na potrzeby usług 5G, co jest wymogiem ustalonym przez Unię Europejską. Aby tego dokonać, konieczne będzie przeniesienie kanałów telewizyjnych do pasma 470-694 MHz.

Przejście na DVB-T2 we Włoszech ma rozpocząć się 1 stycznia 2020 roku i będzie to proces prowadzony etapami, region po regionie. Harmonogram migracji zostanie określony w nowym planie alokacji częstotliwości, który zostanie przyjęty regulatora medialnego AGCOM do 31 maja 2018 roku. W praktyce dokonane zostaną zmiany w prawach do użytkowania częstotliwości tak, by uwzględniały emisję w nowych multipleksach DVB-T2.

Włoski rząd zapewni 100 mln euro dofinansowania na zakup cyfrowych odbiorników (25 euro na sztukę). Zgodnie z niektórymi szacunkami, ponad 90 proc. telewizorów we włoskich gospodarstwach domowych nie będzie w stanie odebrać DVB-T2, przez co konieczne będzie dokupienie zewnętrznego odbiornika lub wymiana telewizora.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena szerokopasmowa Log 2-69 HV ze wzm. 25dB

Dobrze zaprojektowana, polska antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej...

99 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Konwerter Single Opticum Robust

Bardzo tani pojedynczy konwerter Universal Single firmy Opticum Robust. Niski...

13 zł Więcej...
reklama