reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

6,5% amerykańskich domów korzysta z pirackich usług TV

dodano: 2017-11-01 21:13
autor: HP | źródło: Global Internet Phenomena Spotlight

piractwo_streaming_360px.jpg Każdego miesiąca 6,5 proc. gospodarstw domowych w Ameryce Północnej korzysta z pirackich usług telewizji na żywo, wynika z nowego raportu Sandvine'a. Może to kosztować dostawców usług z Communication Service Providers (CSP) ponad 4 mld dol. tylko w tym roku.

piractwo czaszka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Raport Sandvine'a opiera się na danych zebranych z wielu sieci dostępu w Ameryce Północnej.

Najważniejszy element raportu to fakt, że:
pirackie serwisy telewizyjne mogą generować dla operatorów ponad 800 mln dol. rocznie.

Wiele konfiguracji telewizji pirackiej jest przesyłanych strumieniowo 24/7, niezależnie od tego, czy użytkownicy oglądają, czy nie, co powoduje, że wielu użytkowników generuje miesięcznie ponad 1 TB „widmowej przepustowości" w swojej sieci.

Przykładowo transmisja walki bokserskiej Mayweather vs. MacGregor w sierpniu stanowiła 80 proc. wszystkich pirackich strumieni wieczorem, kiedy to nastąpiło, a wydarzenie w ten sposób mogło być oglądane przez 1 proc. wszystkich gospodarstw domowych w Ameryce Północnej.

Telewizja premium, sport na żywo, aktualności i treści międzynarodowe są głównymi czynnikami napędzającymi piracką telewizję po sieci.

- Ciągłe wprowadzanie pirackich usług przesyłania strumieniowego wideo i telewizji może doprowadzić do zwiększenia liczby ludzi, którzy nigdy nie skorzystają z standardowego abonamentu telewizyjnego. Wpływa to znacząco na przychody i rentowność CSP, podważając modele biznesowe, które sprawią, że będą one nadal działały - powiedział Lyn Cantor, CEO Sandvine.

- Aktywna orientacja w sieci, którą zapewnia Sandvine, może pomóc nadawcom i operatorom z CSP monitorować zagrożenie, jakie stanowią usługi telewizji pirackiej, a także wspierać działania organów ścigania i regulatorów mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu  się nielegalnych usług przesyłania strumieniowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

nSplitter Pro 1x2 MK-II QS

nSplitter Pro 1x2 MK-II QS to rozdzielacz sygnału HDMI umożliwiający...

319 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

110 zł Więcej...
reklama