reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja zerwała umowę z Ukrainą w sferze telewizji i radia

dodano: 2017-11-05 10:59
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/newsru.com

Ukraina Rosja Porozumienie między władzami Rosji i Ukrainy o współpracy w obszarze telewizji i radiofonii przestało działać, czytamy w opublikowanym 3 listopada br. na oficjalnej stronie internetowej oświadczeniu rosyjskiego MSZ. Ukraiński rząd ogłosił wycofanie się z umowy w listopadzie 2016 roku.

plansza kontrolna test telewizja telewizor


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

21 października 2017 roku rozwiązano porozumienie między Rządem Federacji Rosyjskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o współpracy w dziedzinie telewizji i radiofonii, podpisane w Moskwie 23 października 2000 roku

- czytamy w dokumencie.


Umowa funkcjonowała od 1998r., a ratyfikowana była dwa lata później. Porozumienie przewidywało szeroką i swobodną wymianę informacji. Dwa kraje zobowiązały się stworzyć korzystne warunki do promowania narodowych programów telewizyjnych i rozpowszechniania ich w oryginalnych wersjach językowych w swoich krajach.

Strony podpisały umowę na podstawie bliskości kulturowych i tradycji wielowiekowych przyjacielskich stosunków między narodami obu państw.

W marcu 2014r. najwięksi ukraińscy operatorzy przestali dostarczać główne rosyjskie kanały. Było to spowodowane wymaganiami Narodowej Rady Ukrainy ds. telewizji i radia. Z pakietów poznikały takie kanały, jak Rossija 24, Pierwyj kanał, RTR Planeta i NTV-Mir.

23 maja 2017 roku Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła projekt ustawy, ustanawiający obowiązkowy udział ukraińskich treści w kanałach do 75%. Za nieprzestrzeganie tej normy przewidziane są kary w wysokości 5% całkowitej opłaty licencyjnej.

Źródło: tele-satinfo.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...
reklama