reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Türksat 5A i 5B polecą rakietą Falcon 9 SpaceX

dodano: 2017-11-13 11:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Turksat/SpaceX/Airbus

Turksat 5A Airbus Tureckie satelity Türksat 5A i 5B zostaną wyniesione przez amerykańską firmę SpaceX. Umowa na budowę i wyniesienie satelitów będzie opiewała na kwotę około 500 mln dol.

Turksat 5A Airbus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Elon Musk, dyrektor generalny SpaceX, spotkał się w Ankarze z tureckim prezydentem Recepem Tayyipem Erdoğanem i omówił współpracę Tesli, SpaceX i tureckich firm. SpaceX planuje załogową misję na Marsa do 2024 roku i zbudowanie rakiety zdolnej do transportu pasażerów z jednego kontynentu na drugi w mniej niż godzinę.

Satelity Türksat 5A i Türksat 5B zostaną wyprodukowane przez Airbus Defense and Space na platformie Eurostar E3000 w wersji Electric Orbit Raising (EOR), czyli będą to satelity o napędzie w pełni elektrycznym. Pierwszy z nich zostanie wyniesiony na orbitę w 2020 roku, a drugi rok później.

Türksat 5A będzie pracował w paśmie Ku na pozycji orbitalnej 31°E, obejmując zasięgiem Turcję, Bliski Wschód, Europę, Afrykę Północną i Afrykę Południową. Satelita będzie miał masę startową 3500 kg i moc 12 kW.

Türksat 5B będzie działał w pasmach Ku i Ka na 42°E. Jego ładunek HTS (High Throughput Satellite) zapewni przepustowość na poziomie ponad 50 Gb/s, zapewniając usługi w Turcji, na Bliskim Wschodzie i w wybranych regionach Afryki. Satelita będzie miał masę startową 4500 kg i moc 15 kW.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 65 cm z przyssawką

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...
reklama