reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trikolor TV bez MPEG-2 w pierwszych miesiącach 2018

dodano: 2017-11-13 11:00
autor: Jerzy Kruczek | źródło: telesputnik.ru

Trikolor TV Operator największej rosyjskiej platformy satelitarnej Trikolor TV zakończy nadawanie kanałów w starym kodeku MPEG-2 na początku 2018 r. Na razie jednak nie ustalono jeszcze dokładnego terminu zamknięcia MPEG-2. Informację tę potwierdził Aleksiej Hołodow z Trikolor TV w wywiadzie dla magazynu Telesputnik.

Trikolor TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Trikolor TV nadaje niektóre kanały w MPEG-2 dla widzów w europejskiej części Rosji z satelitów Eutelsat 36B i Express AMU1 (36°E). Jednak, gdy kanały emitowane w MPEG-2 są wyłączone, to zmiany w dystrybucji nie zakończą się. Istniejące kanały nadawane w nowszym MPEG-4/H. 264 i niektóre nowo dodane stacje będą nadawane w najnowszym w HEVC/H.265. Aby odbierać wszystkie kanały w Trikolor TV, abonent musi korzystać z odbiornika obsługującego najnowszy kodek HEVC.

Trikolor TV obawiał się przełączenia z MPEG-2 na MPEG-4, bo wiadomo, że inni operatorzy platform przy takim przejściu zwykle tracili około 200 tys. abonentów. Trikolor TV jest pewny, że nie poniesie takich strat, tym bardziej, że wprowadza kolejne kanały w Ultra HD, ma ich już 6, a planowany jest osobny kanał w 4K z transmisjami meczów podczas MŚ 2018 w Rosji (nie podjęto decyzji).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 65 cm ze statywem

stalowa antena 65 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama