reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wspólna europejska operacja przeciwko piractwu

dodano: 2017-11-14 13:23 | aktualizacja: 2017-11-14 23:00
autor: HP | źródło: Eurojust

pirat czaszka piractwo sharing Międzynarodowa operacja przeciwko grupom przestępczym zajmującym się piractwem internetowym wspierana przez Eurojust - unijną jednostkę ds. Współpracy sądowej, która wspiera koordynację sądową i współpracę między organami krajowymi - doprowadziła do dwóch aresztowań, z których jedno opierało się na europejskim nakazie aresztowania, 73 przeszukaniach i zablokowano wiele stron internetowych, serwerów i komputerów. 

czaszka piractwo europa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wspólne operacje były prowadzone pod kierunkiem jednostek wyspecjalizowanych w cyberprzestępczości w biurach prokuratorów generalnych we Frankfurcie n. Menem i w Dreźnie, a także w Państwowej Policji Kryminalnej w Hesji i Saksonii, przy pomocy niemieckiej Federalnej Policji Kryminalnej. Operacje przeprowadzono w ścisłej współpracy z organami sądowymi i organami ścigania Francji, Holandii, Hiszpanii, Kanady, San Marino i Szwajcarii.

Międzynarodowa operacja jest wynikiem dochodzeń prowadzonych w Niemczech przeciwko sieciom przestępczym podejrzanym o zarządzanie internetowymi portalami pobierania tzw. contentu: www.usenetrevolution.info, www.town.ag i www.usenet-town.com, które nielegalnie oferowały materiały licencjonowane lub chronione prawami autorskimi takie, jak filmy, programy telewizyjne, oprogramowanie, gry komputerowe, muzyka, e-booki i e-dokumenty, nie płacąc wymaganych opłat licencyjnych właścicielom praw autorskich.

W sumie pirackie portale zapewniały nielegalny dostęp do około 2 mln linków do materiałów licencjonowanych lub chronionych prawem autorskim.

Właścicielom pirackich stron udało się zarobić nielegalnie kilka milionów euro.
Naruszenie praw autorskich spowodowało straty w wysokości około 7,5 mln euro.

Poprzez centrum koordynacyjne utworzone w swojej siedzibie w Hadze, Eurojust wspierał wspólne międzynarodowe operacje i zapewniał przekazywanie i egzekwowanie europejskich nakazów dochodzeniowych, europejskich nakazów aresztowania, a także szybką wymianę informacji operacyjnych zebranych w terenie wśród wszystkich zaangażowanych organów ścigania.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa Log 2-69 HV ze wzm. 25dB

Dobrze zaprojektowana, polska antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej...

99 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...
reklama