reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EmiTel zmienia prezesa

dodano: 2017-11-22 14:59 | aktualizacja: 2017-11-22 15:38
autor: Anita Kaźmierska | źródło: EmiTel

EmiTel nadajnik NTC DVB-T Andrzej Kozłowski został powołany przez radę nadzorczą na stanowisko dyrektora generalnego i prezesa zarządu spółki EmiTel, począwszy od 1 stycznia 2018 r. Formalnie rozpocznie on pracę 1 grudnia 2017 roku, jeszcze przed objęciem stanowiska prezesa zarządu, a pierwsze jego działania będą koncentrować się na spotkaniach z pracownikami, klientami EmiTel oraz przedstawicielami organów regulacyjnych, aby zapewnić płynne przejęcie stanowiska.

EmiTel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Andrzej Kozłowski jest obecnie dyrektorem wykonawczym ds. strategii i zarządzania projektami PKN Orlen. Wcześniej był dyrektorem biura strategii, zarządzania projektami i współpracy z regulatorem spółki TP EmiTel.

Przemysław Kurczewski, obecny dyrektor generalny i prezes zarządu, pozostanie na tym stanowisku do 31 grudnia 2017 roku, wspierając aktywnie proces zmiany na stanowisku prezesa, a z dniem 1 stycznia 2018 roku wejdzie w skład rady nadzorczej EmiTel.

Ogłoszone 22 listopada zmiany w kadrze zarządzającej spółki EmiTel są częścią zmian prowadzonych przez radę nadzorczą przez kilka ostatnich miesięcy.
 

Uważamy, że ogłoszone dzisiaj zmiany umożliwią EmiTel osiągnąć dalszy wzrost i sukcesy w nadchodzących latach. Andrzej jest dynamicznym przywódcą, którego doświadczenie w opracowaniu i realizacji strategii wzrostu, kierowaniu inicjatywami rozwoju działalności i zarządzaniu złożonymi relacjami z organami regulacyjnymi bardzo dobrze posłuży spółce. Fakt, iż w przeszłości pracował on w EmiTel, daje mu solidne przygotowanie, aby odpowiedzieć na szanse i wyzwania dotyczące działalności w zakresie infrastruktury nadawczej i telekomunikacyjnej. Ponadto mamy to szczęście, że nadal będziemy korzystać z głębokiej znajomości branży i liderów sektora przez Przemka, który obejmuje stanowisko w radzie nadzorczej. Oczekujemy, że zmiana na stanowisku prezesa zarządu spółki odbędzie się sprawnie

- powiedział Mark Prybutok, przewodniczący rady nadzorczej EmiTel.

Andrzej Kozłowski posiada niemal dwudziestoletnie doświadczenie w różnych branżach działalności biznesowej. Od 2009 roku zajmuje dotychczas stanowisko dyrektora wykonawczego ds. strategii i zarządzania projektami PKN Orlen. Pełni również funkcję członka zarządu Unipetrol, przewodniczącego rady nadzorczej w Orlen Upstream i członka rady dyrektorów Orlen Upstream Canada. Kozłowski jest absolwentem WSB – National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Posiada także tytuł MBA w zakresie strategii korporacyjnej i polityki przemysłowej, przyznany przez Maastricht School of Management.
 

Andrzej jest właściwą osobą, aby poprowadzić firmę przez kolejną fazę wzrostu EmiTel. Mam dobre doświadczenia z pracy z Andrzejem w przeszłości i cieszę się na współpracę z nim, jako członek rady nadzorczej

- powiedział Przemysław Kurczewski.

Przemysław Kurczewski jest prezesem EmiTel od niemal 10 lat. Z powodzeniem przeprowadził spółkę przez procesy jej wyjścia z grupy TP SA, cyfryzacji emisji TV, wprowadzenia naziemnej emisji telewizji HD, zwiększenia w ciągu ostatniego dziesięciolecia liczby kanałów dostępnych w telewizji naziemnej z 7 do 39 oraz uruchomienia emisji radia cyfrowego w Polsce. Pod jego kierownictwem EmiTel utrwalił swoją pozycję wiodącego niezależnego właściciela infrastruktury wieżowej dla telefonii komórkowej w Polsce.
 

Czuję się zaszczycony i podekscytowany, że zostałem wybrany do kierowania spółką EmiTel". Zamierzam utrzymać dynamikę wzrostu EmiTel w oparciu o naszą zróżnicowaną ofertę nadawczą i telekomunikacyjną, która spotyka się z dobrym przyjęciem ze strony Klientów. Moją misją będzie wykorzystanie potencjału wzrostowego EmiTel i poprowadzenie spółki w kierunku rozszerzenia oferty w zakresie usług telewizyjnych, radiowych i telekomunikacyjnych. Stawiam wysoko poprzeczkę dla siebie i mojego zespołu. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie tego nowego rozdziału mojej kariery, na stanowisku Prezesa EmiTel

- powiedział Andrzej Kozłowski.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

160 zł Więcej...
reklama