LM: transmisja meczu Real Madryt - BVB w TVP1

dodano: 2017-11-29 11:47 | aktualizacja: 2017-11-29 12:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

Real Madryt TVP Sport 6 grudnia 2017 r. poznamy ostatnie drużyny, które awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W grupie H sytuacja jest już niemal jasna, bo Tottenham i Real mają zagwarantowane miejsce wśród najlepszych 16. zespołów.

Borussia Dortmund Bundesliga

Borussia nie jest jeszcze pewna trzeciego miejsca, które daje grę w Lidze Europejskiej. Transmisja ze spotkania niemieckiego zespołu z mistrzem Hiszpanii od godz.  20:20 w TVP1, sport.tvp.pl i aplikacji. O dalszych występach w LE marzy też Rijeka i Marsylia. Pierwsza z drużyn podejmie w czwartek o godz. 18:55 Milan, a Francuzi o godz.  21:00 zagrają z pewnym awansu Salzburgiem. Oba spotkania będzie można obejrzeć w TVP Sport, sport.tvp.pl oraz aplikacji.

Runda jesienna w wykonaniu obu klubów jest znacznie gorsza niż można byłoby się tego spodziewać. Real zajmuje dopiero czwarte miejsce w tabeli La Liga, tracąc osiem punktów do prowadzącej Barcelony. Z kolei Borussia imponująco zaczęła sezon w Bundeslidze, ale ostatni raz zwyciężyła w niej pod koniec września. Wydawało się, że zła seria zostanie przerwana w minioną sobotę podczas derbów z Schalke. Piłkarze Petera Bosza prowadzili już 4:0 po 25 minutach gry, ale rywale w drugiej połowie doprowadzili do remisu.

Terminarz nie jest sprzymierzeńcem ośmiokrotnego mistrza Niemiec. Poza ważnym meczem w Lidze Mistrzów z Realem Madryt czeka go trudna rywalizacja z Bayerem Leverkusen, a za niecały miesiąc bardzo ważne spotkanie z Bayernem Monachium w 1/8 finału Pucharu Niemiec (transmisja w Telewizji Polskiej).

Na domiar złego piłkarze Borussii są trapieni przez kontuzje. Od dłuższego czasu na boisko nie wybiega Łukasz Piszczek, który urazu doznał w trakcie wygranego 4:2 meczu reprezentacji Polski z Czarnogórą. Problemy ma także Mario Goetze. Strzelec jedynego gola w finale ostatnich mistrzostw świata będzie musiał pauzować ze względu na uszkodzony staw skokowy.

Słabe wyniki powodują, że coraz częściej media wspominają o zwolnieniu Bosza, choć wydaje się, że Holender ma zaufanie władz klubu. – Mamy wobec ciebie jasne oczekiwania. Musimy wrócić na drogę sukcesów. Awans do przyszłorocznej Ligi Mistrzów jest priorytetem – miał powiedzieć do trenera dyrektor wykonawczy Hans-Joachim Watzke na walnym zgromadzeniu. Kandydatami do ewentualnego zastąpienia obecnego szkoleniowca są: Armin Veh, Julian Nagelsmann i David Wagner.

Intensywna końcówka roku
Podobne kłopoty ma również Real, choć w Madrycie nikt nie myśli o zwalnianiu Zinedine’a Zidane’a. Co prawda wyniki nie są takie słabe jak te Borussii, ale nie spełniają oczekiwań kibiców. Ostatnie dwa spotkania były dla drużyny drogą przez mękę. W lidze dopiero wykorzystany na raty rzut karny w końcówce uratował Królewskich przed remisem z Malagą. Z kolei w Pucharze Króla rezerwowi wspomagani Garethem Balem i Keylorem Navasem nie zdołali pokonać na własnym stadionie trzecioligowej Fuenlabrady. Na ich szczęście remis 2:2 dawał awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Walijczyk, podobnie jak Mateo Kovacić, powrócił do pierwszego składu po kontuzji. Zidane nie może skorzystać już tylko z dwóch piłkarzy. Sergio Ramos leczy złamany nos po derbach Madrytu, ale na Borussię powinien być już gotowy. Dłużej potrwa absencja Marco Asensio, którego powrót przewiduje się na połowę grudnia.

Równie dużym problemem co zdrowie zawodników jest także ich skuteczność. Co prawda Cristiano Ronaldo i Karim Benzema przełamali się w ostatnich meczach, ale potrzeba im jeszcze regularności. Portugalczyk w lidze hiszpańskiej zdobył do tej pory dwie bramki, ale w Lidze Mistrzów jest skuteczniejszy. Z ośmioma golami w dorobku prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców.W poprzednim meczu z niemieckim zespołem dwukrotnie pokonywał bramkarza.

Grudzień będzie dla Realu poważnym sprawdzianem. W lidze będzie musiał zmierzyć się z trzema wymagającymi przeciwnikami – Athletikiem Bilbao, Sevillą i Barceloną. W międzyczasie poleci do Zjedoczonych Emiratów Arabskich, aby bronić tytułu klubowego mistrza świata (transmisja turnieju w TVP). W zeszłorocznym finale Królewscy pokonali po dogrywce japońską Kashimę Antlers.

Początek studia w środę 6.12 o godz. 20:20 w TVP 1.

Mecz zacznie się 25 minut później a po jego zakończeniu zapraszamy na skróty wszystkich meczów ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Transmisje także na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej.

Przewidywane składy:
Real: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Casemiro, Modrić, Kroos – Isco, Benzema, Ronaldo
Borussia: Weidenfeller – Toljan, Sokratis, Bartra, Schmelzer – Pulisic, Weigl, Kagawa – Guerreiro, Jarmołenko, Aubameyang