reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Apel o TV Trwam i kanały TVP na Litwie

dodano: 2017-12-01 07:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: Akcja Wyborcza Polaków na Litwie - Związek Chrześcijańskich Rodzin

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie - Związek Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) Frakcja Akcji Wyborczej Polaków na Litwie - Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) w parlamencie litewskim ponownie wystąpiła w sprawie retransmisji na Litwie kanałów Telewizji Polskiej, takich jak TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, TVP Rozrywka, TVP Seriale i TVP Parlament. Tym razem do tej listy dołączono także TV Trwam Fundacji Lux Veritatis.

TVP TV Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Frakcja Akcji Wyborczej Polaków na Litwie - Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) w parlamencie litewskim zwróciła się w czerwcu br. do premiera Litwy Sauliusa Skvernelisa i do prezesa zarządu TVP Jacka Kurskiego z prośbą o retransmisję na Litwie kanałów Telewizji Polskiej. Z końcem listopada br. frakcja AWPL-ZChR ponowiła swą prośbę w sprawie retransmisji na Litwie kanałów TVP oraz poprosiła dołączyć do tej listy TV Trwam, stację której nadawcą jest Fundacja Lux Veritatis.

- Od wielu lat Polacy mieszkający na Litwie zabiegają o retransmisję kanałów polskiej telewizji w swoim kraju. Na dzień dzisiejszy Polacy mieszkający na Litwie mają możliwość odbierania tylko TVP Polonia, chociaż przed laty była możliwość oglądania TVP1 i innych kanałów. Serdecznie prosimy o retransmisję tak ważnych i potrzebnych dla Polaków mieszkających na Litwie kanałów Telewizji Polskiej: TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, TVP Rozrywka, TVP Seriale i TVP Parlament - czytamy w liście frakcji AWPL-ZChR, skierowanym do Jacka Kurskiego. 

Ze względu na najnowsze reakcje i prośby przedstawicieli społeczności polskiej na Litwie do tej listy frakcja dołączyła również TV Trwam. Jak podkreśla w liście starosta frakcji AWPL-ZChR Rita Tamašunienė, polska telewizja dla polskiej wspólnoty na Litwie „jest ważnym elementem zachowania kultury języka i tożsamości narodowej” (więcej tutaj).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...
reklama