reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Apel o TV Trwam i kanały TVP na Litwie

dodano: 2017-12-01 07:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: Akcja Wyborcza Polaków na Litwie - Związek Chrześcijańskich Rodzin

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie - Związek Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) Frakcja Akcji Wyborczej Polaków na Litwie - Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) w parlamencie litewskim ponownie wystąpiła w sprawie retransmisji na Litwie kanałów Telewizji Polskiej, takich jak TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, TVP Rozrywka, TVP Seriale i TVP Parlament. Tym razem do tej listy dołączono także TV Trwam Fundacji Lux Veritatis.

TVP TV Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Frakcja Akcji Wyborczej Polaków na Litwie - Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) w parlamencie litewskim zwróciła się w czerwcu br. do premiera Litwy Sauliusa Skvernelisa i do prezesa zarządu TVP Jacka Kurskiego z prośbą o retransmisję na Litwie kanałów Telewizji Polskiej. Z końcem listopada br. frakcja AWPL-ZChR ponowiła swą prośbę w sprawie retransmisji na Litwie kanałów TVP oraz poprosiła dołączyć do tej listy TV Trwam, stację której nadawcą jest Fundacja Lux Veritatis.

- Od wielu lat Polacy mieszkający na Litwie zabiegają o retransmisję kanałów polskiej telewizji w swoim kraju. Na dzień dzisiejszy Polacy mieszkający na Litwie mają możliwość odbierania tylko TVP Polonia, chociaż przed laty była możliwość oglądania TVP1 i innych kanałów. Serdecznie prosimy o retransmisję tak ważnych i potrzebnych dla Polaków mieszkających na Litwie kanałów Telewizji Polskiej: TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, TVP Rozrywka, TVP Seriale i TVP Parlament - czytamy w liście frakcji AWPL-ZChR, skierowanym do Jacka Kurskiego. 

Ze względu na najnowsze reakcje i prośby przedstawicieli społeczności polskiej na Litwie do tej listy frakcja dołączyła również TV Trwam. Jak podkreśla w liście starosta frakcji AWPL-ZChR Rita Tamašunienė, polska telewizja dla polskiej wspólnoty na Litwie „jest ważnym elementem zachowania kultury języka i tożsamości narodowej” (więcej tutaj).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...
reklama